Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Érdemes-e elkezdeni oroszul...

Érdemes-e elkezdeni oroszul tanulni?

Figyelt kérdés
Az említett nyelvet figyelmen kívül hagyva, az emberek hány százaléka ért idegen nyelveken Magyarországon? Azért az ért igét használtam, mert a nyelvtudásnak csak egyik része az, hogy egyes gondolataimat ki tudom fejezni, része annak az élőbeszéd és az eredeti filmek TV hírek megértése és természetesen az olvasás, az elovasott anyag megértése, értelmezése.
2009. ápr. 29. 16:29
 1/8 anonim ***** válasza:
72%
Angolul ma már sokan értenek, német is gyakori, orosz, francia, olasz spanyol is feljövőben vannak:D
2009. ápr. 29. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
15%
nem érdemes, ne tanulj semmiképpen
2009. ápr. 29. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
19%
én sem látom sok értelmét...
2009. ápr. 29. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
79%
Mivel Oroszország és Japán is feltörekvőben lévő nagyhatalom, ezért érdemes ezeket a nyelveket tanulni. Ezen kívül Magyarországot számos gazdasági szál fűzi Oroszo.hoz, ráadásul szerintem szép a hangzása, és állítólag a nyelvtan is logikus felépítésű (pl. a franciához képest).
2009. ápr. 29. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem nagyon is érdemes elkezdeni. Főleg, ha gazdasági, vagy idegenforgalmi szektorban dolgozol!!!
2009. ápr. 29. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
69%

Én most kezdem el...a tanár aki tanítja szerint nagyon deh nagyon logikus ...és szerinte érdemes megtanulni...(orosz kapcsolatok jól jöhetnek...mert tényleg fejlődőben van)...a hangzása is említésre méltó...


am ha magamtól kellene elkezdenem nem ülnék le oroszt tanúlni...deh most indul 1 szakkör a suliba...szal elkezdem...:)

2009. ápr. 29. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

érdemes elkezdeni, hasznos nyelv lesz pár év múlva és előnnyel fognak rendelkezni, akik beszélik

ezen kívül szép nyelv is

2010. márc. 22. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mindenképp érdemes. És valóban logikus, akár hiszitek, akár nem:d
2010. márc. 22. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!