Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Megéri japánul tanulni?

Megéri japánul tanulni?

Figyelt kérdés
Nagyon tetszik a nyelv , de nem tudom hogy megérné e a rengeteg befektetett energia ami a kanji rajzolgatásokkal járna:S
2011. okt. 9. 17:05
 1/9 x) válasza:
25%
Szerintem a japánnal nagyon kevés helyen tudsz boldogulni. És sok év mire megtanulod... nagyon alap szinten talán levelezős tanfolyamokon vagy akár internetről is meg lehet tanulni.. de ha érdekel és szeretnél vele a jövőben is foglalkozni és van pénzed a tanfolyamokra akkor vágj bele.
2011. okt. 9. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%

Egy középfokú szint elérése japánból kb. 2000 munkaóra. Az még persze nem használható tudás.


Ennyi idő alatt pl. meg lehet tanulni angolul ÉS németül felsőfokon (vagyis használható tudás, nemcsak makogás szintjén). Hány állásajánlatban kérik az angol- és némettudást, és hányban a japánt? Vagy pl. ennyi idő megfelel 66 egyetemi kreditnek, azaz két egyetemi félévnek.


Szóval alaposan meg kell fontolni, megér-e a kanjimásolgatás ennyi erőfeszítést.


Persze ha szerelmes vagy a japánokba, akkor a tanulás nem erőfeszítés lesz, hanem szórakozás. Ekkor és csakis ekkor érdemes japánul tanulni, de csak ha közben máshoz is értesz.

2011. okt. 9. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%

japán az egyik legnehezebb nyelv a földön, szóval 2x is gondold meg hogy belevágsz-e...

akkor már inkább a kinai... gazdasági szempontból lehet jól jársz majd pár év múlva hogy beszéled a nyelvet és egyébként ha beszélsz kinaiul akkor megfogod érteni a japán egy részét is (a japánok használják a kinai irásmódot), pl gyerekeknek irt japán műveket meg fogsz tudni érteni kinaival.

2011. okt. 10. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

"akkor már inkább a kinai"


Gazdasági, tudományos és kulturális szempontból a japán többet ér a kínainál.

2011. okt. 10. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
72%

A tévhittel ellentétben nem olyan szörnyűek a kanjik, csak ésszerűen kell tanulni őket. Gyökökből összerakni, nem pedig vonások szerint.


Például a nyelv (mint pl. a magyar) jele: 語 (ha nem mutatná: [link]

Ebből a kis négyzet jobb oldalt(口, [link] azt jelenti, hogy 'száj', a baloldali rész (言, [link] azt hogy 'mondani', a jobb oldali négyzet feletti rész pedig (五, [link] hogy 'öt'. Ezekből a gyökökből kb. 200 darab van és mind a 2000 (kb. ennyi van, azt hiszem) jel ezekből a részekből rakható össze.


Szerintem nem is a nehézség a gond hanem, hogy teljesen más, mint az európai nyelvek, amikhez hozzászoktunk...Ugyanakkor vannak nagyon könnyű részek benne (pl. igeragozás, partikulák)

2011. okt. 10. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
70%
Ja, és a kínai jelek is ugyanígy ezekből állnak össze, csak ott sokkal több jel van, és náluk nincs se hiragana, se katakana szótagábécé, amivel le lehet írni bármilyen szót, ha esetleg em ismeri valaki a szó rendes írásjelét. Sőt a négyféle hanglejtést is szerintem iszonyú nehéz lehet megtanulni...Mást nem tudok a kínaihoz hozzáfűzni.
2011. okt. 10. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Nos, meg lehet tanulni a japánt!

A japánok a kínaiaktól vették át a kanjikat. a kanjiknak van japán és kínai olvasata. Szóval ha megtanulsz kínaiul akkor már a jelek ugyanazok lesznek mint a japánban. Viszont a japánoknak van ugye még plussz kettő "írása" a hiragana és a katakana... ez a 88 egyszerű jel, meg nem vesz olyan sok időt igénybe elsajátítani...

2011. okt. 13. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

én kicsit belekóstoltam a japán nyelvbe, ugyanis 1 évig japán lakótársam volt, de hamar elment a kedvem tőle:D

lehet hülyeség de szerintem a szimbólumokhoz nem árt egy kis rajzérzék, én olyan pálcikaember szinten vagyok és amikor próbálkoztam ezekkel a szimbólumokkal... hát inkább megtanulok 3 új európai nyelvet ennyi idő alatt :D

de persze ha kint akarsz élni akkor mindenképpen kezd el, a japánok hiresek róla hogy nem beszélnek semmilyen idegen nyelvet.

2011. okt. 13. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Nos, meg lehet tanulni a japánt!"


Senki sem állította, hogy nem lehet. A kérdés az volt, hogy MEGÉRI-e egy, a világ túloldalán beszélt, csökkenő jelentőségű regionális nyelv megtanulására fordítani annyi időt, amennyi idő alatt egy fél BSc fokozatot is meg lehet szerezni vagy meg lehet tanulni 2-3 hasznosabb nyelvet.

2011. okt. 13. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!