Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol : Mi a különbség a...

Angol : Mi a különbség a Present Simple és Presen Perfect Continuous között?

Figyelt kérdés
Természetesen már utána néztem, de még nem nagyon értettem meg. Lehet , hogy valaki eltudja nekem itt magyarázni :)
2009. jún. 6. 18:53
 1/5 anonim ***** válasza:

Én írtam az első és harmadik választ ide:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__nyelvt..

2009. jún. 6. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ja, bocs, most látom, hogy Present Simple-t kérdeztél. Biztos, hogy erre a kettőre gondoltál, nem arra, amire az előbbi választ küldtem? Ezt a kettőt ugyanis nem nagyon lehet összetéveszteni: Present Simple az ismétlődő, gyakori, rendszeres cselekvés, (I go to school Iskolába járok),a másik - de azt majd elolvasod - a jelent közvetlenül megelőző vagy azelőtt kezdődött és még tartó folyamatos cselekvés.
2009. jún. 6. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
én arra gondoltam aminél oda kell tenni az ing-es alakot. a másiknál viszont nem kell. Csak keverem a kettőt :(
2009. jún. 6. 19:21
 4/5 anonim ***** válasza:

Most jöttem haza. A P. P. C. have been ...ing, a sima Present Perfect have+3.alak

A Present Simple simán 1. alak

2009. jún. 6. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%

Present Simple: - szokásos ismétlés

-alanyra jellemző cselekvés

- általános igazság

Present Continuous:-pillanatban történik

-jelen bizonyos időszakára (egyetemen tanul)

-rendszeresen van de ez a dolog boszsantja a másikat(sokat beszél órán)

2010. márc. 10. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!