Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik a legjobb angol szótár...

Melyik a legjobb angol szótár szerintetek?

Figyelt kérdés
egynyelvű és kétnyelvű is érdekel. úgy hallottam, hogy a Grimm kiadó tanulószótárai nagyon jók, németből van is egy és az nekem tényleg a legjobb, de nem tudom, hogy angolból is ilyen jó-e.
2011. okt. 16. 11:00
 1/4 anonim ***** válasza:
Minden nyelvből a hosszú hajú szótárak a legjobbak! Létezik kétnyelvű is, de a legeslegjobb az egynyelvű, ha megtalálod a használati kódot, ezerszer élvezetesebb a tapasztalati úton történő tanulás. Kiegészítheted egy 250 oldalas szótárral, ha a hosszú hajú éppen nem áll rendelkezésre.
2011. okt. 16. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Mi az a hosszú hajú?
2011. okt. 16. 15:02
 3/4 anonim ***** válasza:
Szívbol ajánlom azOxford Advanced Learner´s Dictionary-t. Ez a legjobb egynyelvu szotár, amivel valaha találkoztam. Angol tanár vagyok, nekem elhiheted.
2011. okt. 18. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

[link]


Nekem a Cambridge Dictionary vált be. Egyre ritkábban használom már, de szerintem nagyon jó szótár.

2011. okt. 18. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!