Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nyelvvizsgára megyek október...

Nyelvvizsgára megyek október közepén, szerintetek ezzel a módszerrel ennyi idő alatt sikerülhet felkészülni?

Figyelt kérdés
A problémám az, hogy nem bírok leülni, és gyakorolni ill. szavakat/mondatokat tanulni. Megvettem egy csomó nyelvvizsgára felkészítő könyvet, letöltöttem a Kreatív anyagot, de egyszerűen már két hete csak halasztgatom a dolgot, még neki se álltam, mert tudom hogy 5 percnél tovább nem bírok ott ülni mellettük. Nekem az ilyen tanulás túl monoton, túl egyhangú, egyszerűen képtelen vagyok így leülni. Végső elkeseredettségemben arra gondoltam, hogy a hátralevő kicsit több mint egy hónapban minden nap elolvasok valami újságot meg megnézek egy filmet németül, gondoljátok hogy ez elég lehet? JA azt nem írtam hogy a szókincsfejlesztésre hajtok, az elég kis vérszegény, de nyelvtant kenem-vágom szóval azt majd csak előtte átfutom és kész. Van valakinek valami tapasztalata, hogy ezzel az "olvasós-filmnézős" módszerrel juthatok-e valamire egy hónap alatt?
2011. szept. 11. 08:33
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem hiszem. A filmek szókincse elég szegényes, kifejezésben sem túl szép, leszűkül kb erre: hol vagy, odamegyünk, én is ezt mondtam, ő is ott volt és látott, stb..semmi hasznos. Cikkek jók, mert látod leírva is, de legjobb lenne ha megtanulnád a szavakat valahogy!Írd fel cetlikre és húzz egyet egyet míg még nem tanulod mindet.
2011. szept. 11. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én a szókincseim 90%-át úgy hoztam össze, hogy egyik hobbim az animézés, amik ugye japánok. Na már most ebből rengeteget láttam angol felirattal és konkrétan szavakat külön sosem tanultam. Voltak angol órákon néha-néha szavak, amelyeket nem tudtam így ott megmondta a tanár és kész de ha angol felirattal nézel valami más nyelvű dolgot akkor az segít a legjobban.
2011. szept. 11. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Arra gondoltam, hogy a Szex és Nem Yorkot nézném végig (a sorozatot) vagy ameddig eljutok, mert azt amúgy is nagyon szeretem, meg szerintem annak teljesen hétköznapi témákat felölelő szókincse van.
2011. szept. 11. 14:20
 4/6 anonim ***** válasza:
Az is jó, csak számomra az többet segített, hogy én idegen nyelvű hanggal néztem valamit csak a felirat volt angol, mert még régebben mikor ezt elkezdtem a hang utáni szövegértésem 0 volt...szóval valamit leírva láttam azt értettem de amit néhányan mondtak :D Gond volt, hogy német után tanultam angolt és a kiejtés ég és föld. No de sok sikert, nem nehéz a nyelvvizsga. Az írásbeli smafu a szóbelire meg a tételek 99%-ban fenn vannak a vizsgáztató honlapján amit csak jóformán célirányosan megtanulsz (nincs olyan, hogy olyasmit kérdezhetnek amit nem tudsz)
2011. szept. 11. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
ÖSD-re megyek ott nem találtam témaköröket a szóbelire :( Szóval a Szex és New York az jó? Esetleg született feleségek? Mindenképpen olyat akarok amiben hétköznapi szituációk, szavak, kifejezések szerepelnek, tehát pl nem helyszínelők, nem dr. house meg ilyenek, hanem tényleg egyszerű mindennapi beszádtémákat felöleő sorozatok/filmek. Erre mit ajánlotok?
2011. szept. 11. 15:15
 6/6 anonim ***** válasza:
Nos bármit :D Én konkrétan ezeket a kicsit sci-fi sorozatokat bírom mint pl the big bang theory (noha itt sok a mindennapi élet cucc)-south park(megtanulsz káromkodnixD)-family guy-futurama-doctor who-eureka stb. és ezekben is rengeteg mindennapi eseményről szóló szó található, hisz emberek beszélnek benne akármiről is azt a néhány szakszót kivéve ami a sci-fiségből jön bármilyen sorozat jó, akár a született feleségek is :P
2011. szept. 11. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!