Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan lehet a legjobban...

Hogyan lehet a legjobban bemagolni/megtanulni az angol szavakat?

Figyelt kérdés
Ti miylen módszert hazsnáltok erre ami tuti bevállik hogy másko is emlékezz rá?:))
2009. máj. 6. 14:38
 1/4 anonim ***** válasza:
Feloszthatod részletekre a szavakat amiket meg kell tanulnod, és utána pedig felmondhatod, Vagy egy szót például egy hasonló magyar szóhoz hasonlitasz pl.: novel, magyarul pedig novella.
2009. máj. 6. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ne magolj és ne tanulj szavakat. Szókapcsolatokat tanulj meg vagy ha nem tudod kötni valamihez a szót, akkor egy egész mondatot. Egy - egy ilyen ismeretlen szóval legalább egy hétig minden nap foglalkozz egy órát. Irj vele mondatokat, használd különböző helyzetekben.

Az a lényeg, hogy ne felszinesen bemagold, hanem az agyad mélyebb rétegeibe raktározd és igy emlékezni fogsz rá később is. De ehhez sokat kell hallgatni és használni.

Jó módszer ez: effortless english vagy kacagva angolul. Ajánlom, próbáld ki és könnyen fog menni a tanulás.

2009. máj. 6. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én a 'sell' szót 'eladni szellemet'-ként tanultam, még kb 7.ben :) Azóta is ez ugrik be, ha szükség van rá :) És végzős vagyok.
2009. máj. 6. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Tematikus szótárból tanulom, ahol témakörök szerint vannak csoportosítva a szavak, és egy hétig minden nap elolvasom őket többször, gondolkozom velük, és megragad.

Ha magolod, akkor a beszédszituációban nem jut eszedbe olyan gyorsan mint kéne.

2009. máj. 7. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!