Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angolul van, mit jelent?

Angolul van, mit jelent?

Figyelt kérdés

remediation

stemming


2011. nov. 3. 15:33
 1/5 anonim ***** válasza:

[link]


stem [stem] verb (-mm-)


1. to stop something unwanted from spreading or increasing


"These measures are designed to stem the rise of violent crime. "

"We must take action to stem the tide of resignations. "


2. to stop the flow of a liquid such as blood


"She tied a handkerchief around the wound to stem the flow of blood. "


Cambridge Advanced Learner's Ditionary

2011. nov. 3. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 ttiittaa ***** válasza:

stemming (form/back to): valahonnan ered, vmiből fakad

remediation: kármentesítés, helyrehozatal, orvoslás, gyógyítás

2011. nov. 3. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Leírom a mondatot, mert nem egészen tiszta.

Hátha tudtok segíteni.


While some students are receiving remediation, those students who have mastered their basic skills, will be challenged with Enrichmen Activities stemming from differentiated instruction.


Komolyan nem tudták volna egyszerűbben írni ?


Tudtok segíteni mit jelent ?

Köszi !

2011. nov. 3. 20:48
 4/5 ttiittaa ***** válasza:

While some students are receiving remediation, those students who have mastered their basic skills, will be challenged with Enrichmen Activities stemming from differentiated instruction.


Kb:

Míg néhány diák fejlesztő oktatásban részesül, azokat, akik az alap készségekben nagyon jók, differenciált tanításból eredő Gazdagító Feladatok kihívása elé állítják.


Ezt ennél egyszerűbben nem lehet, jó kis "methodology" szöveg (tán nem ped.szakra jársz?): régi dilemma: a többiek szintjére felhozni a gyengéket (hogy ezáltal homogén közeget nyerj), vagy a jókat megtanítani szárnyalni (ezáltal mégnagyobbra tágul az olló a jók és a gyengék között)...

Itt olyan próbálkozást írnak le, ahol mindkettő párhuzamosan folyik (aki gyenge, fejlesztő feladatokat kap, aki okos, az meg "csúcsmatekot":-))))

2011. nov. 4. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi szépen !


Nem, nem járok én, hanem a kisfiunk elsős általános :-D és most kaptunk egy ilyen papírt, hogy ő benne van ebben a programban. Az én angolom meg nem annyira tuti még, de sejtettem ilyesmit ír.

Köszi

2011. nov. 5. 02:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!