Hogy van ez angolul?

Figyelt kérdés

Hogy néz ki? ( külsőre értem)


How does (s)he look like?

How does (s)he look?

What does (s)he look like?


Vagy egyik sem jó? :D Köszi előre is!


2011. nov. 3. 21:26
 1/5 anonim válasza:
How does (s)he look like?
2011. nov. 3. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

a like nem feltétlenül kell (szerintem)


mert mikor azt mondod, hogy she looks like your sister akkor azt mondod, hogy úgy néz ki, "MINT" a te nővéred (például)

tehát a "like" az ilyen "mint"

ha csak "looks like"-ot hallasz, az azt jelenti, hogy "úgy tűnik"


How does she look? vagy What does she look? szerintem mindkettő jó, de ha a "like" is ott van, akkor mintha hasonlítani akarnád valamihez

2011. nov. 3. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Antimod ***** válasza:
A what does she look nem jó, és a like stílusosabb. Nem csak összehasonlításhoz kell.
2011. nov. 3. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Sóval akkor how does she look like? :D Vagy mi? :D
2011. nov. 3. 21:48
 5/5 anonim ***** válasza:

What does she look like? - Általánosságban hogy nézz ki. (Pl, ha valakit nem ismersz és megkérdezed valakitől mégis hogy néz ki)


How does she look? - Most hogy néz ki

(Pl. ha valaki felpróbált valamit és véleményt kérdeznek róla, hogy hogy áll neki)


How does she look like? helytelen de sajnos nem lehetetlen, hogy fogod hallani használatban.

2011. nov. 3. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!