Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Teljesen kezdőként a New...

Teljesen kezdőként a New Headway Beginner, vagy az Elementary részét használjam?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egy teljesen kezdő angol nyelvet szerető, és tanulni akaró 19 éves srác vagyok (kit érdekel ugye? :D) Szóval arra lennék kíváncsi, hogy így semmilyen alappal nem rendelkezem, szóval a Headway melyik részét ajánlanátok? A beginnert, vagy az elementaryt? Előre is köszi!


2011. nov. 6. 22:20
 1/9 anonim ***** válasza:

Beginner-kezdő

elementary- alapfok


Szerintem beginnerrel kezdj.Az elementary kb.alapfok vagy aközeli.A beginnerben meg nevében is bennevan,hogy kezdő.(to begin -kezdeni,elkezdeni,megkezdeni)


elementary-level- alapfokú

elementary school-általános iskola

2011. nov. 6. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én az Elementary-vel kezdtem az angolt, de előtte már volt nyelvvizsgám, tanultam németet és olaszt. :) Ha tanultál már korábban bármilyen nyelvet, szerintem za Elementary is menni fog :) sok sikert!

16/L

2011. nov. 8. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Elementary-val kezdd! Az is teljesen az elejétől veszi az angol nyelvet, a Beginnert inkább az oroszoknak tudnám ajánlani, mert ők más betűket használnak.

Amit a beginnerben átvennél, azt az elementary is részletezi. Igen, az ismétlés a tudás anyja, de inkább ismételj nyelvvizsga előtt:)

2011. nov. 8. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! Én is úgy gondoltam, hogy az Elementaryval kezdek, de kissé bizonytalan voltam. Most viszont magabiztos, holnap utána nézek a könyvnek :)
2011. nov. 8. 18:55
 5/9 A kérdező kommentje:
Leszedtem az Elementaryt, és nagyon jónak tűnik, de sajnos az egész könyv angol nyelvű. Nem tudjátok esetleg van ebből a könyvből olyan, amiben magyar magyarázatok vannak?
2011. nov. 9. 14:52
 6/9 anonim ***** válasza:
Minden (jó) nyelvkönyvben az adott nyelven vannak a magyarázatok, ugyanis ezeket anyanyelvű tanárok írják. Ne keress magyar nyelvű magyarázatot, mert az olyan könyvek elég "gagyik", inkább keress egy jó angoltanárt, aki segít. Egyedül amúgy is nagyon nehéz angolul tanulni, pláne a legelejéről, a kiejtést jó lenne ha elsajátíthatnád vkitől (egyedül próbálkozva valószínűleg rosszul fogod kiejteni), meg a nyelvtani magyarázatokban is segítene.
2011. nov. 10. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
A Beginner az Elementary első 6 témakörét tárgyalja bővebben. Angol szakos tanár vagyok és a kezdő csoportjaimban Elementaryt használok. :)
2011. dec. 9. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

A beginner azoknak ajánlatos, akiknek nincs túl sok idejük az angolra. Pl. egy idősebb ember nem olyan fogékony már, mint a fiatalabbak, így lehet, hogy nála a beginner lenne jó. DE! Ha te semmit sem tudsz angolul, akkor hiába veszed meg a legeslegkezdőbbet, a b*d*s életbe nem fogsz egyedül angolul megtanulni, csak szólok!


Magántanár, vagy tanfolyam!


Tudom, hogy jobb lenne magadtól, mert nem kellene fizetni, de tanárral sokkal sikeresebb! Higgy nekem!

2012. jan. 7. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Lehet kapni kis szójegyzéket hozzá, minden unithoz van benne magyar nyelvű magyarázat példamondatokkal. Az segíthet:)

2012. ápr. 8. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!