Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik nyelvet tanuljam a...

Melyik nyelvet tanuljam a lehetőségek közül? (lent)

Figyelt kérdés
Kaptunk az iskolánkban egy olyan leheőséget. hogy ingyen tanulhatunk nyelvet 2012-től. Ezek a lehetőségek: angol, német, francia, spanyol, olasz, orosz, egyéb. Na most én arra gondoltam, hogy egyéb nyelvet tanulok, a japánt, mivel imádom a japán nyelvet, csak legalább 15 ember kell egy csoporthoz, hogy elkezdjük tanulni a nyelvet. Na szóval inkább másikat választok, és japánt később tanulok. Akkor angol már eleve van a sulinkban, így azt nem tanulok jobban, majd csak gimibe. Németet szintén majd gimibe kezdek. Szóval nem tudom, hogy francia, spanyol, orosz vagy olasz nyelvet tanuljak, mert megéri, mert teljesen INGYEN van az egész. Ti milyen nyelvet tanulnátok a helyemben? Sürgős, Pénteken kell leadni a jelentkezést!
2011. nov. 9. 16:14
 1/8 anonim ***** válasza:
28%
Eszperantót válaszd!
2011. nov. 9. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
41%

Hát nekem a spanyol az nagy "szerelmem", úgyhogy én azt, de neked kell tudni, hogy melyik tetszik! :)

Szerintem, ha az angol és a német adott (lesz) eleve, akkor harmadiknak mindenképp olyat válassz, ami valami miatt közel áll hozzád.

2011. nov. 9. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Tudom, csak én japánt tanulnék, de azt nem nagyon fogják választani valószínüleg, és ha nem gyűlik össze elég ember, akkor nem fogják tanítani. A második, az az olasz, de arra meg nem tartok sok igényt, csak a japánra, angolra és németre, mert olaszt nem sokan beszélnek. A harmadik tippem nekem is a spanyol.
2011. nov. 9. 16:22
 4/8 Pakwt ***** válasza:
Ha angol-német van illetve lesz még gimiben is akkor vagy a franciát vagy az oroszt javasolnám. Mindkettővel sok lehetőség nyílik ki előtted. Olasszal sajnos Olaszországon kívül nem sokra mégy, a spanyolnak pedig főleg Amerikában látod nagy hasznát, Európán belül olyan mint az olasz, csak spanyolhonban érsz vele sokat. Szóval szerintem francia és orosz közül válassz egyet, amelyik jobban tetszik.
2011. nov. 9. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha a leendő szakmádhoz, érdeklődési területhez kell, akkor orosz, francia jól jöhet, ha csak úgy, hogy minél több emberrel beszélhess, akkor a spanyol.
2011. nov. 9. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Azért a japánt választottam, mert ha nem jön be megyek spanyolra. A japánnal viszont célom van, mert imádom japánt, és mikor idősebb leszek ki fogok utazni oda, és fog kelleni. De állítólag a japánra jelentkeztek páran, szóval lehet, hogy lesz.
2011. nov. 11. 14:16
 7/8 anonim ***** válasza:
én oroszt tanulnék...csak mert szeretem:)
2011. nov. 18. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 segítőmen ***** válasza:

Én most kezdtem az oroszt, rájöttem, hogy óriási, kihasználatlan piac, és szükségük van a nyelvet beszélő külföldiekre. Kb. 300 millió emberrel értetheted így meg magadat. A nyelvtana, így az elején nagyon logikus, olyan bemagolom, tudom, megtanulom használni típusú. A Szovjetunió felbomlása óta senki se tanul már oroszt, pedig megéri, hidd el!

Francia lehet még jó, a többinek nem sok hasznát látod.

A japán neked szerintem egy olyan szerelem, ami hamarosan elmúlik. A nyelv viszont nagyon nehéz, kevesebb jel van benne mint kínaiban, de szerintem megvan kb 1000.

2012. jan. 16. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!