Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szabad-e a nyelvvizsga? (TELC)

Szabad-e a nyelvvizsga? (TELC)

Figyelt kérdés
Én egy orosz államplogár vagyok, oroszországban születtem, de sokan mondták nekem, hogy nem tehetem le a nyelvvizsgát oroszból, mert ez nekem az anyanyelvem. Pedig már mindent be fizettem.
2011. nov. 12. 15:42
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem csak akkor tehetsz nyelvvizsgát oroszból, ha kettős állampolgár vagy (tehát pl. még magyar is). Magyar nyelvből így van, tehát ha a magyar állampolgárságom mellett én mondjuk még francia is vagyok, akkor tehetek magyarból nyelvvizsgát. Szerintem hasonló szabály vonatkozhat az oroszra is.
2011. nov. 12. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem nem így van. Idén voltam TELC-en angolból, és nem kérdezték meg, hogy angol vagyok-e, vagy kettős állampolgár. Szerintem leteheted, és hasznos is lehet (pl. felvételinél, munkára jelentkezésnél előny stb.).
2011. nov. 12. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Azért az elég abszurd lenne, ha mindenkinek elfogadnák az anyanyelvi nyelvvizsgáját pl. felvételinél/diplománál. Ha teljes mértékben orosz vagy papíron, akkor miért kapnál egy papírt, hogy tudsz oroszul?
2011. nov. 12. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Előzőnek: én még nem láttam olyan egyetemi szabályzatot, amiben ezt kizárták volna, pedig többet olvastam. Elvileg elképzelhető lenne, hogy kizárják bár az szerintem akkor meg negatív diszkrimináció volna.
2011. nov. 12. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!