Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen tapasztalataitok...

Milyen tapasztalataitok vannak az Euro nyelviskolával kapcsolatban? Minden érdekel!

Figyelt kérdés
400 órás intenzívre mennék, franciából. Sokkal több jót hallottam róla, mint rosszat, de franciával kapcsolatban semmit. Kicsit tartok tőle, hogy nem is indul. Minden tapasztalat érdekel, nem csak francia nyelvvel kapcsolatos! Nagy előnye számomra, hogy olcsóbb, és gyorstalpaló - 10 éve "tanulom" a nyelvet, hol kisebb hol nagyobb igyekezettel.:) A nyelvtant meg tudom tanulni, viszont nehezen alkalmazom. a nyelvvizsga pedig már sürgőssé vált, ezért vontatottabb tanfolyamra nincs időm.
2009. máj. 9. 10:45
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nyáron jártam egy hónapig oda, 100 órás intenzív angolra és jót nem tudok mondani. Sokan voltunk a csoportban, a tanár hiába tudott nagyon jól angolul, tanítani nem volt képes, állandóan magyarul beszélgetett a csoportból 2-3 emberrel a kisebbségi problémákról vagy a szexuális életéről. Nagyon unatkoztam, mert angolul tanulni mentem és nem ezt hallgatni, egy lány ezt szóvá tette és a tanár azt mondta ne jöjjön többet (a tanfolyam felénél és nem kapta vissza pénzét). Szervezéssel is voltak gondok, első napokban egy nagyon pici teremben voltunk, ahol nem is fértünk el, utána az udvaron, végül áttettek egy másik épületbe... Nekem kidobott pénz és elpocsékolt idő volt, mert semmit se javult az angoltudásom... Franciáról semmit nem tudok én sem, szomszéd teremben spanyolosok voltak, ők nem panaszkodtak ennyit.

Ja és azt nem írtam, hogy tapasztalt nyelviskolába járó vagyok, sokba jártam már és ez az első amivel egyértelműen nem vagyok elégedett.

Szerintem a Francia Intézeted válaszd, igaz, hogy drágább, mint amennyiért az Euro hirdet, de legalább biztos a minőség és azt szokták mondani, hogy "olcsó húsnak híg a leve" - nagyon találónak érzem erre a helyzetre. De akárhogy is döntesz, sok sikert a nyelvvizsgádhoz! :)

2009. máj. 10. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm:)


Hát ez nem hangzik jól. Mivel már jókat is hallottam/olvastam, kb azt vontam most le, hogy teljes mértékben szerencse kérdése. Ha valaki jó tanárt és jó csoportot fog ki, akkor mázli. Franciánál létszámnál sztem az egyetlen gond az lehetne, hogy nem jön össze a minimum...:))


Francia intézettel dupla problémám van: idő és pénz. De azért majd még átgondolom, mert sokan javasolják, értem is hogy miért.


Köszi a választ!:)

2009. máj. 11. 16:23
 3/3 anonim válasza:
kedves első válaszoló! Ennek a tanárnak véletlenül nem M. J. volt a monogramja?
2010. júl. 29. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!