Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Van értelme szerbül tanulni?

Van értelme szerbül tanulni?

Figyelt kérdés
Lásd fent. Bármiféle érvnek vagy ellenérvnek örülnék! És kérlek ne mondjátok azt, hogy minden nyelvet van értelme megtanulni meg annyi ember vagy, ahány nyelvet beszélsz! Köszi!
2011. nov. 13. 21:37
 1/3 bánomisén ***** válasza:
100%
Ha szerbül beszélsz, akkor a délszláv államokban könnyen elboldogulsz. A makedón, bosnyák, horvát, szlovén nyelv nagyon hasonlítanak egymásra. Én makedónul beszélek egy kicsit és amikor keresztülutazom Szerbián, tökéletesen megértjük egymást a szerbekkel. Egyszer meg egy szlovénnel tudtam beszélgetni úgy, hogy ő a saját nyelvét használta, én meg a makedónt. Tanulj szerbül.
2011. nov. 13. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Persze hogy van. Akkor már megérted a horvátot, bosnyákot, montenegróit. 4 nyelvet egy csapásra. No meg a makedónt, főleg, hogy a szerbnél gondolom a cirillt is megtanítják veled, akkor ehhez már kapcsolódik a bolgát meg itt-ott az orosz is.
2011. nov. 13. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak gazdasági megfontolásból gondolkodsz rajta, akkor el kell vennem a kedved - mivel Szerbiában van egy jelentős csoport, akik mindkét nyelvet (anyanyelvi szinten) beszélik.
2011. nov. 13. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!