Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Lehet egyedül otthon tanulni...

Lehet egyedül otthon tanulni franciát ill. angolt? Milyen könyvből?

Figyelt kérdés
Egyedül tanulnék először angolt, utána franciát. De nincs nagyon lóvém nyelvtanfolyamokra, így otthon tanulnék. A kérdés: lehet-e ezeket a nyelveket kellő szorgalommal egyedül tanulni és melyik a legjobb könyv hozzá. Ha ez segít jelenleg németet beszélek közép- és felsőfok között (azaz elég jól) és alapfokon oroszt.
2010. nov. 17. 13:57
 1/5 anonim ***** válasza:
90%

szerintem angolt igen, főleg hogy más nyelvet már jól elsajátítottál. Headway Beginner-rel nyugodtan elkezdhetsz tanulni, majd Elementary-t + Pre-Intermediate-t stb (ezeket le is lehet tölteni töltögetős oldalakról, ha nincs pénzed megvenni) ezekből már el tudod sajátítani alapfokon, nyelvtant pedig English Grammar in use elementary - ból (piros) nézd át,

társalgási témaköröket meg Némethné HOck Ildikó : Társalgási témakörök, képleírások,szituációk angol nyelvvizsgákra (feladatok az "A" típusú angol alapfokú nyelvvizsgákra (vagy Kérdések és válaszok angol nyelvből - Bajnóczi Beatrix)

Kezdetnek ezeket javasolnám.

2010. nov. 17. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
75%
Én még kiegészíteném a Dohár Péter féle Kis angol nyelvtannal.
2010. nov. 17. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Én azt letöltöttem a netről de nekem nem nagyon tetszik. esetleg nem lenne más nyelvtankönyv?
2010. nov. 17. 14:36
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

nyelvtant a Headway is vesz,az kezdetnek elég is, amit jól ki lehet egészíteni az English Grammar in use köteteivel, mert nagyon jól érthetően van felépítve fejezetekre bontva az angol nyelvtan, akkor is jól érthető, ha még nem tudsz sokat. Az alapfokú pontos címe Essential Grammar in use.

ha magyarul is utána akarsz olvasni, akkor bármilyen ilyen könyv megteszi, elég sokfajta létezik, keress valamilyen kezdőknek szánt könyvet (csak sztem ezek nem olyan jók mint az angol de pl Ponds könyvek érthetőbben és modernebben tárgyalják sztem - könyvtárban is nézelődhetsz, hogy miket vesznek ki mások )

2010. nov. 17. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én rendes ált. iskolai könyvekből kezdeném a tanulást. Az alapokat úgy is azokból szokták elsajátítani. Neten a kiejtés fejlesztésésre vannak fordítok, amik beszélnek, ez is segítség lehetne. Ha megvannak az alapok, gyakorolnám a beszédet, fordítanék... :) Így könnyebb lesz. :)
2011. szept. 27. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!