Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nyelvtanfolyam külföldön vagy...

Nyelvtanfolyam külföldön vagy utazás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nagyon szeretem az angol nyelvet és mindenképp tovább szeretném fejleszteni a tudásom. Sokat gondolkodtam rajta, hogy most nyáron eltöltenék 1-2 hónapot egy nyelvtanfolyamon. Utána is kérdeztem, keresztanyum egyik ismerőse volt kint Máltán 2 hónapot egy nyelvtanfolyamon 1000 euroért, de ez egy német szervezésű történet volt (ugyanis a csaj szülei kint élnek Németországban). A magyar tanfolyamárak külföldre pedig hát.. a legolcsóbb, amit találtam az még a 500 000 Ft volt egy hónapra..

Itthon is már felvetettem az ötletet, az 1000 eurót még pozitívan fogadták, de a magyar árajánlat már nagyon sok.. pláne, hogy idén végzek a gimiben és továbbtanulok. Azt meg nem tudom, hogy külföldi szervezésűvel ki lehetne valahogy menni. :/

A másik alternatíva pedig az lenne, hogy egyik barátnőmmel utazgatnánk a nyáron külföldre, csak nem tudom az mennyire hasznos nyelvtanulás szempontjából.

Vélemények?


2011. nov. 18. 22:36
 1/4 anonim ***** válasza:
Irtózatos árak. Egyre jövedelmezőbb a nyelvtanfolyam-maffia. Javaslom az önálló tanulást, az ingyen van. Nekem is megvolt középiskolás koromban a felsőfokú nyelvvizsga, pedig nem vagyok nyelvtehetség.
2011. nov. 19. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

500 000 forint??? Nem olyan régen másfél hónapig jártam nyáron 60 000 forint volt, heti öt nap 6 óra/nap. Utána sikerült a középfok. Szerintem rossz helyen kerestél tanfolyamot...


Az elsőnek amúgy igaza van, autodidakta módon is rengeteget lehet tanulni, a beszélgetés az, amihez kell tanár/anyanyelvi angol, de ez töredéke az egész tanulásnak.

2011. nov. 19. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Második válaszoló, külföldön jártál nyelvtanfolyamra vagy itthon? Pár hasznos linkért nagyon hálás lennék!:) Egyébként mindig foglalkozom az angol nyelvvel, nagyon szeretem, sokat olvasok és filmeket is nézek. Nem azt képzelem el, hogy kimegyek egy pár hónapra és bumm, csoda történik. :D

Ment nektek a plusz. :)

2011. nov. 19. 22:40
 4/4 anonim ***** válasza:

Belföldön voltam, egy vidéki városba jártam, egész pontosan ide: [link]

Kiscsoportban dolgoztunk, tök hatékony volt, aki elment vizsgázni, le is tette (TELC, BME, Origo).

Persze Pesten belül jóval drágábbak...

2011. nov. 20. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!