Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nyáron egy hónap alatt anyanye...

Nyáron egy hónap alatt anyanyelvi környezetben mennyit fejlődhet az ember?

Figyelt kérdés

Tehát angolról van szó, arra gondoltam, hogy milyen jó lenne kijutni Angliába, vagy Skóciába 1 hónapra és vagy családnál lakni, vagy saját lakást bérelni. Habár a saját lakás bérlést nem hiszem, hogy támogatnák a szüleim, és akkor ott nyelviskolába járni, de persze nem reggeltől estig :).

Szóval van értelme az ilyennek? Érezhető lesz a változás, ha visszajövök?Tapasztalatokat aki tud írjon ! :)

Köszönöm: 16/f


2011. nov. 20. 21:11
 1/2 wartburg353s válasza:
Rengeteget fejlődnél, én a némettel voltam így, igaz, volt vmi fogalmam a nyelvtanról, de szókincsem silány volt és nem tudtam beszélni. Aztán kimentem pár hónapra dolgozni Ausztriába, ahol rá voltam kényszerítve, hogy megértessem magam, és ha vmit nem értettem, megkértem, hogy magyarázzák el más szóval, egy csomót tanultam így, és folyékonyan beszéltem a németet a végére. Nyelviskolába nem jártam, de nem is kellett, mert gyerekekkel foglalkoztam, akik állandóan beszéltettek, játék közben, meg mesélni kellett nekik, és minden érdekelte őket, tehát sokat beszélgettünk. A passzív tudás is aktiválódik anyanyelvi környezetben, szerintem ez a legjobb módja a nyelvtanulásnak.
2011. nov. 20. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Huh azt kihagytam, hogy középfokú nyelvvizsgám már megvan , de szerintem ennek ellenére első pár napban biztos sokkolva lennék :D

Skóciába "hülyeség " lenne menni?(Nekem nagyon tetszik a skót akcentus :)) )

2011. nov. 20. 21:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!