Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az angol, német, francia,...

Az angol, német, francia, spanyol és olasz mellett milyen nyelven/nyelveken érdemes még megtanulni?

Figyelt kérdés

Ezek ugye a divatnyelvek, de mire van még kereslet? Vannak akik újra az oroszban látják a jövőt, vagy éppen a japánban. Ezeknek mennyire van alapjuk? Mit tanácsolnátok?Azért szeretném tudni, mert a felsorolt 5 nyelv elég népszerű, vagyis már sokan tanulják. Most az angol és a német után szeretnék új nyelvet megtanulni, de szeretném ha versenyképes lenne-akár a közigazgatásban, diplomáciában vagy az üzleti életben.


Előre is köszönöm a véleményeket!


2010. aug. 6. 20:51
 1/6 anonim válasza:
Én svédet tanultam, szerintem valamelyik skandináv nyelvet érdemes. Azokat kevesen beszélik, ráadásul nagyon hasonlítanak egymásra. Angol, német, svéd után tuti, hogypl.a dán írott napi sajtót megérted.
2010. aug. 6. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen a skandináv nyelvekre én is gondoltam. A finn az, amin sokáig gondolkodtam.
2010. aug. 6. 21:20
 3/6 anonim ***** válasza:
szerintem attó, hogy sokan tanulják vagy "divatnyelvek", ahogy te hívod őket, attól ezeket még érdemes tanulni (pl. diplomáciában pont a franciát), nem véletlenül tanulják annyian. mostanában annyian jönnek olyannal, hogy pl. szuahéliül (csak egy túlzó példa), mert azt milyen kevesen beszélik. persze, mert utána kevesebbet is lehet hasznosítani. a hangsúly a minőségen van, legyél kiemelkedő ezekben a nyelvekben. én is ezekkel kezdtem, csak utána ugrottam bele az oroszba, hiába vettem volna legszívesebben előre, mert imádom, szerintem gyönyörű nyelv.
2010. aug. 6. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem orosz, Pesten most már ezt is sok helyen kérik.
2010. aug. 7. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Orosz. Egyébként a nagy divatnyelv a japán. Spanyolul és olaszul nem érdemes megtanulni.


Angol és német után a franciát tanuld, aztán az oroszt.

2010. aug. 8. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippeket:) a francia és a spanyol közt is vacilláltam, de azt hiszem maradok a franciánál.
2010. aug. 8. 21:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!