Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Németet, franciát vagy spanyol...

Németet, franciát vagy spanyolt érdemes tanulni?

Figyelt kérdés
Év végén kellesz választanunk, és nekem mind a három tetszik, de mások véleményére is kíváncsi vagyok. Ha számít, heti 4-5 órában fogjuk tanulni. :)
2011. dec. 1. 19:53
 1/8 anonim ***** válasza:
71%

Ha később használni is akarod a nyelvet, akkor német.

Ha később csak menőzni szeretnél a nyelvtudással, akkor spanyol.

A francia hasznosságban a kettő között van.

2011. dec. 1. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Fontosságuk: német > francia >> spanyol.
2011. dec. 1. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

ma 20:08


Menőzni a franciával lehet.

2011. dec. 1. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
71%

ha Európán belül akarod használni, egyértelműen a német. ha nemzetközi szinten, talán a spanyol az előnyösebb.


nagyban függ attól, hogy mi akarsz lenni, kül- vagy belföldön akarsz-e elhelyezkedni? pl. hazai viszonylatban a cégek a német nyelvtudást még mindig jobban díjazzák, mint a spanyolt, franciát.


eddig hány nyelvet tanultál? csak angolt? az hogy tetszett, hogy ment?

2011. dec. 1. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"ha Európán belül akarod használni, egyértelműen a német. ha nemzetközi szinten, talán a spanyol az előnyösebb."


Európán belül a német. Nemzetközi színtéren a francia.

2011. dec. 1. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Eu-ban szeretnék lenni, (elméletileg építész) és tetszik az angol. :)
2011. dec. 2. 20:42
 7/8 anonim ***** válasza:
71%

ha az EU-n belül, akkor szerintem az angol és német nyelvtudással elég jó helyen állsz majd a munkát keresők sorában.


ha már tanultál angolt, akkor a német nehezebb lesz nála (bár az angolnál tulajdonképpen minden nehezebb), a névelők, az ige- és melléknévragozás, a keretes nyelvtan megértése nem lesz könnyű, de sokkal magyarosabb a logikájú a német, mint az angol (igeidők terén kifejezetten egyszerűbb). a szavak egy része még hasonlít is egymásra, azzal valószínű, nem lesz gondod.


sok szerencsét!

2011. dec. 3. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
franciát ne. 4 éve tanulom és borzasztó. amilyen szépnek indult annyira nem az:S én a spanyolt javaslom. megbántam, hogy nem azt választottam amikor lehetett.
2011. dec. 7. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!