Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy tudnék japánul tanulni?

Hogy tudnék japánul tanulni?

Figyelt kérdés
Már évek óta szeretnék japánt tanulni. szerintem menne tanár nélkül is ha végképp nem találok itt miskolcon magántanárt. Internetről mennyire lehet megtanulni? Alapdolgokat 2 éve meg tudtam tanulni a koreai nyelvből interneten tudok írni olvasni hangult de igazából a japánnak nagyobb a jövője ígyhát szeretném megtanulni. ötletek?
2011. dec. 5. 16:45
 1/6 anonim ***** válasza:
Angolul tudsz? Akkor gond nélkül lehet internetről is.
2011. dec. 5. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Úristen...A németet meg az angolt sem ajánlják anekdota tanulásra...és én most erálurlom nektek a nagy titkot, azért, mert nem túl hatékony.Ezeket a japán meg kinai nyelveket meg 5-10 év középszinten elsajátitani, tanárral is.Szóval elmondom, az, h te nekiállsz otthon megtanulni az internetről 100%, h nem sikerül.Még ha az irásbeli része sikerülne is valamit hangsúlyozom Isteni csoda folytán, kommunikálni nem tudnál középszint közelében sem...
2011. dec. 5. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ne foglalkozz azzal, amit az előző hozzászóló írt. Simán meg lehet tanulni internetről szinte bármilyen nyelvet...angol tudás tényleg szükséges hozzá viszont, mert magyarul nem sok mindent találsz meg...


Nyilván nem mindenki képes egyedül tanulni nyelvet, de ezt mindenki el MAGÁRÓL tudja dönteni. Ismétlem: MAGÁRÓL, de nem másról!!!

2011. dec. 5. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

nézz animéket. én azokból tanultam meg, SEMMI másból, és ha beszélek észre sem veszik hogy nem vagyok japán.

írni-olvasni egy év alatt tanultam meg interetről, és felsőfokon művelem a nyelvet, nemzetközi nyelvvizsgám is van. ne higyj azoknak, akik lehetetlennek titulálják..

2011. dec. 6. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Animek nézését én is ajánlom, én olyan 100 animet néztem meg pár év alatt és rengeteg szót, kifejezést csak hallás után megtanultam, beszélni még azért nem tudnék csak ettől. Amúgy valamiért ha angol felirattal nézem és nem magyarral akkor érezhetően jobban hallom ki a japánt is belőle gondolom az a ludas, hogy egyik sem saját nyelvem. Bár ugye sokszor nagyon teszik magukat a szinkronszínészek szóval a hangleejtéssel, ritmussal, nyávogással stb. óvatosan. A másik, hogy van a [link] ez egy ingyenes magyar japánt tanító oldal, sajnos megszűnt a fejlesztése egy ideje, de még megtalálhatóak a régi commentek is a leckékhez, így a legtöbb felmerülhető kérdésre az összes leckével kapcsolatban ott van válasz.
2011. dec. 9. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Itt a srác leírja hogyan tanul meg 18 hónap alatt anyanyelvi szinten japánul. Azt ajánlja teremts japán környezetet magadnak és tanulj meg 10000 japán mondatot.


[link]

2012. jan. 5. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!