Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A nyelvtanulóktól kérdezem,...

A nyelvtanulóktól kérdezem, hogy nekik mi a motivációjuk a nyelvtanulásra? Miért tanulnak idegen nyelveket?

Figyelt kérdés
Külföldre akarnak utazni esetleg?
2011. dec. 11. 21:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
73%
Nekem pont fordítva, azért utazok külföldre, hogy jobban megtanuljama nyelvet. Motiváció? Hát, inkább hobbi. Mást mi motivál arra, hogy pl. írjon, rajzoljon stb.?
2011. dec. 11. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
79%

Nekem is hobby. Angolt azért tanulom, mert 1. tetszik, 2. világnyelv. Az ember legalább egy világnyelvet beszéljen tökéletesen, ha megteheti :) Aztán az olaszt azért tanulom, mert mindig is érdekelt az olasz kultúra és történelem, a nyelvet is szépnek találom.

Egyébként igen én szeretnék külföldre utazni, de ha nem utaznék, akkor is tanulnám :)

2011. dec. 11. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez most talán lehetséges,hogy eszementen hülyén fog hangzani,de én úgy az általánosban,mind a gimiben módfelett tehetségtelen voltam mindenből - egy kivétel volt: a nyelvek(esetemben az angol és az olasz- matekból például speciel vérremenő gyilkos harcot,csatát,sőt egyenesen úgy fogalmaznék,hogy gyilkos háborút vívtam az tanév végi 2-esért,az érettségin máig fogalmam sincs,hogy sikerült 3-ast írnom.(ennek épp most volt szeptemberben immáron 10 éve.)

Magyarból faktos voltam(azért mert valamiből muszáj volt,de a fakultációs választási lehetőségek matekra,bioszra,magyarra és törire voltak korlátozva),de abból végig stabilan megvolt a 4-esem,5-ösöm.Teszem hozzá,imádtam a tanáromat,egy negyvenes évei elejét taposó férfit,aki szenvedélyes rajongást táplált az irodalom iránt.


Innen ilyen indíttatásból jöttem.S hogy miért választottam a nyelveket,mert mindig is imádtam nyelveket tanulni,élveztem,hogy tudok beszélni.Közben megcsináltam egy csomó nyelvvizsgát: előbb FCE-t raktam,majd egy sima magyar Rigó utcai középfokú következett,előbb a szóbeli sikerült,aztán 2.alkalommal már az írásbeli is.Aztán elmentem a főiskolára,ahol -nyugodtan mondhatom- egyetemi szintű képzést kaptunk.Leraktam előbb egy CAE-t,majd egy CPE-t.

Majd elvégeztem egy tolmács-szakfordítói képzést: ehhez pedig leraktam egy ECL-t.


Azóta is imádom a nyelveket.

2011. dec. 11. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nincs motiváció, egyszerűen szeretek nyelvet tanulni. Persze, benne van az is, hogy hasznos lesz, de az csak egy plusz. Mindenki másban jó, szerintem én a nyelvtanulásban, legalábbis én élvezem és ez a lényeg. :)
2011. dec. 11. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nekem a motivációm a tudás ,pénz és a növekvő lehetőségek.
2011. dec. 11. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

érdekelnek a nyelvek. pl. nemrég iskolában a német és az angol mellé felvettem szakköri szinten a hollandot. nem azért, mert hasznos (egyáltalán nem az), hanem mert szeretek nyelveket tanulni. hál'istennek nem is megy rosszul :)


szeretnék nyelvvizsgát angolból, hollandból (németből már van) és egyetemen akarok spanyolt tanulni, + az orosz is érdekel. egyik nyelvből sem csinálok felsőfokú nyelvvizsgát, mert több középszintűvel többet érek; a munkahelyemen, ha kell nyelvet használnom, lesz egy speciális szókincs, amit mindenképp meg kell tanulnom; ha külföldön fogok dolgozni, a középfokú teljesen elég lesz elkezdeni az életet, később már tudni fogom a nyelvet anyanyelvi szinten is :)

2011. dec. 11. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Alapból szeretek nyelvet tanulni, motivációnak maximum az, hogy később felvételinél/munkakeresésnél előnyöm származhat abból, hogy minél több nyelvet beszélek.

És végre olyan dolog, amit még az életben is hasznosíthatok.

2011. dec. 11. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Azért tanulok nyelveket, mert élvezem. Alapjáraton nem akarok én semmit sem az orosszal, a lengyellel vagy a japánnal, ellenben tetszenek és mindegyikhez kötődik valami olyan, ami érdekel; plusz a nyelvtanulás az egyetlen dolog ami rendesen megy, úgyhogy nagy valószínűséggel tolmács-növendékként fogok továbbtanulni. Nem mellesleg, szórakoztat az, ha valamilyen furcsaságra, érdekességre találok tanulás közben, esetleg más nyelvekkel való összefüggésre lelek. Mindezek mellett régóta érdekel a nyelvészet sok ága, kifejezetten a fonetika, így minél több nyelvhez konyítok valamit, annál többet tudok meg összességében ezekről a témakörökről is. Hogy mennyire vagyok profi az általam tanult nyelveken, az egyelőre nem érdekel, bár, mint említettem, a lengyelt és az oroszt igencsak jól kellene majd tudnom, ha oda jutok; az számít, hogy a kedvenc zenéim/filmjeim/animéim/akármijeim megértsem, hiszen alapjáraton (az előbb említett okon kívül) ezért vágtam bele ezekbe a nyelvekbe.
2011. dec. 12. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
73%

Nemet: A csaladom felig nemet, igy el akartam sajatitani az irodalmi nyelvet is.


Angol: Vilagnyelv, a suliban mas nyelvet tanitottak anno,sose tanultam szervezett formaban, de mivel vilagnyelv,es mivel a szakmam nyelve is (orvosi), egyedul alltam neki,ezek miatt tanulni.


Norveg: A ferjem norveg, es anno, hogy bejussak az ottani orvosira muszaj volt megtanulnom.


Szeretek kulonbozo nyelveken beszelgetni,elvezem, szeretek muvelodni is,de elsosorban a celjaim elerese erdekeben tanultam nyelveket. A nyelv eszkoz, egy nagyon jo eszkoz.

2011. dec. 12. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Hobbi - ez az elsődleges szempont. És még mellé jön az, hogy ha megtanulom azt a nyelvet, akkor valahogy biztos fogom tudni hasznosítani. Tehát duplán jól járok azzal, hogy ilyen hobbim van. :)


Jelenleg például japánul tanulok, egyelőre egyetemen, de szerintem egyedül fogom folytatni, hogy ne kelljen fizetni érte. Azért tanulom főleg, mert hihetetlenül érdekes maga a nyelv is meg kultúra is, és annyira jó megtanulni azokat az írásjeleket. Ha belegondolok, hogy egy másik írást tudok olvasni...Olyan dolog, amit életemben nem gondoltam volna. Néha még most is nehéz felfogni:)

2011. dec. 12. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!