Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Svédet vagy lengyelt tanuljak?

Svédet vagy lengyelt tanuljak?

Figyelt kérdés
Angolból felsőfokúm van, németből középfokúm, de azt nem akarom tovább fejleszteni, mert nem szeretem. A svéd és a lengyel tetszik nagyon, de nem tudom, hogy melyiket tanuljam.
2011. dec. 15. 12:06
 1/3 anonim ***** válasza:
Eszkimót vagy kínait javasolnék, abban a 2 nyelvben van nagy kihívás.
2011. dec. 15. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Én a svéd mellett tenném le a voksomat.

Könnyebben fog menni, mert ez is germán nyelv, mint az angol és a német.


És ha esetleg egy svéd vállalathoz kerülsz, jobban megfizetik a nyelvtudásodat is.


Én ha szláv nyelvet tanulnék, inkább az oroszt választanám.


Üdv.

2011. dec. 15. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
100%
Én is a svédet javasolnám inkább. Angol és német mellett (szerintem) könnyű lesz. Jómagam már tanulom egy ideje, úgyhogy tapasztalatból állítom: hasznos nyelv. (Volt már olyan, hogy azért engem választottak egy állásra, mert rendelkeztem némi svédtudással is.) Meg nem tudom, ez szempont-e neked, de ha svédül tanulsz, utána bármilyen más skandináv nyelvet még könnyebb elsajátítani.
2011. dec. 15. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!