Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A nyelvtanárok hogyan tanulják...

A nyelvtanárok hogyan tanulják meg az adott nyelvet tökéletesen beszélni, alkalmazni?

Figyelt kérdés

Szóval én anglisztikán tanulok, de itt nem igazán az van, hogy tanuljuk az angol nyelvtant, vagy tippeket adnak ahhoz, hogy hogyan beszéljük a nyelvet mesteri szinten, hanem lényegében "csak" minden óra angolul van, a vizsgák is stb.

De én ettől még nem érzem úgy, hogy kenem-vágom a nyelvet. Az oké, hogy a passzív tudásom szerintem már egy anyanyelvi beszélőjével megegyezik, viszont a tényleges tudás, az apró nyelvtani dolgok, az már más helyzet.

Sokszor úgy érzem, hogy alapvető dolgokat nem tudok megfogalmazni, amikor arra kerül a sor.


Hogyan juthatnék magasabb szintre? Szerintetek a "profik" hogyan tanulták meg a nyelvet? Bemagoltak egy csomó nyelvtankönyvet? Vagy a külföldön élés sokat segíthet?


Valaki esetleg, aki nyelvtanár, tudna tippet adni? :)


2011. nov. 7. 21:58
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is anglisztikás vagyok. Hova jársz??


Pont ezen töprengek mostanában, hogy idejárok 2 hónapja és alig fejlődött valamit az angolom, sőt néha nekem is gondjaim vannak a megfogalmazásokkal, amikor ilyen apró dolgokról van szó. Pedig állandóan angolul jutnak eszembe a dolgok, sokszor még mielőtt magyarul jutnának, sokszor angolul szoktam "gondolkodni" (ne nézzetek hülyének, de tényleg így van :D) és mégis...

Most épp úgy érzem, hogy a C1-es szintről sose fogok továbbjutni...

2011. nov. 7. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

És nyelvgyakorlat, aminek pont a nyelvfejlesztés a célja az ráadásul csak 2 félévig van.


ELTE-re járok, azt elfelejtettem odaírni.

2011. nov. 7. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Anglisztikát és germanisztikát végeztem, tanítok is, tolmácsolok is, de sosem éreztem úgy, hogy tökéletesen beszélném bármelyik nyelvet. Szerintem egy nyelvet nem lehet igazán anyanyelvi szinten elsajátítani, ha nem abban a közegben nősz fel, vagy nem élsz ott legalább évtizedeket. Abban a pillanatban, hogy nem konkrét tényekről beszélgetek, hanem a gondolataimat, érzéseimet akarom megfogalmazni, idegen nyelven megszólalni mindig kompromisszum, mindig érzem, hogy nem olyan egzaktul fejezem ki magam, ahogyan magyarul mondanám. De amúgy a szókincsedet, kifejezőkészségedet rengeteg olvasással lehet fejleszteni.
2011. nov. 7. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
96%

Szia, én angol tanár vagyok. 15 évesen kezdett érdekelni az angol, amikor rájottem, hogy milyen jó lenne úgy beulni a moziba, hogy értem amit mondanak és nem kell a feliratokat olvasni :) Beiratkoztam egy nyelviskolába egy intenzív (beszédcentrikus) tanfolyamra, ahol másfél hónap alatt óriásit fejlodtem. Innentol kezdve "ragadt" rám az angol. 17 évesen kiharcoltam, hogy Angliába mehessek egy évre cserediáknak. Ez alatt az egy év alatt színtiszta angol vált belolem, ami a nyelvtudást illeti :) Hazajottem, leérettségiztem és mentem vissza Londonba. Dolgoztam (recepciós voltam egy hotelben) és jelentkeztem a University of London-ra, ahol sikeresen elvégeztem az English Language and Comminucation szakot. Jelenleg is Londonban élek és idegeneknek tanítok angolt (English for foreigners), tobbek kozt magyaroknak :)


Magolással nem lehet megtanulni semmit, foleg nem nyelvet. Ha igazán jól el akarod sajátítani a nyelvet, akkor egyedul az adott nyelven napi szinten torténo aktív kommunikáció, kulfoldi nyelvtanár és/vagy kulfoldon eltoltott ido vezet eredményre.

2011. nov. 7. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

utolsó: köszönöm a választ, ez viszonylag megnyugtató volt, mert én is sokszor érzem ezt a "nem lehet úgy kifejezni" dolgot, de ezek szerint olyankor nem velem van a baj...


Viszont nem elsősorban ez a problémám, sajnos még ilyen szinten sem érzem magam.

Egyszerűen alapvető dolgok megfogalmazásánál is elbizonytalanodom, és nem is tudom megállapítani, hogy hogy kellene mondanom ezt-azt.

Pl. ismerőseim megkérnek, h fordítsak le nekik angolra egy e-mailt, és egyszerűen alapvető dolgokat nem tudok.


Hiába olvasok eredeti nyelven és nézek sok filmet, úgy érzem, hogy megakadtam egy szinten, ami ráadásul nem is túl magas.

2011. nov. 7. 22:25
 6/9 A kérdező kommentje:
akkor az előző válaszomat a 22:10-esnek címeztem, bocsánat, mire megírtam, bejött a másik.
2011. nov. 7. 22:25
 7/9 A kérdező kommentje:

22:22-es

Köszönöm a választ, ki is akarok menni egy évre Angliában.

Ha esetleg még visszanézel ide, lenne egy kérdésem hozzád: attól tartok, hogyha kint is leszek, az elsődleges célom az lesz, hogy megértessem magamat, és beszélni fogok, de hibásan, mert nem fogok figyelni a nyelvtanra, csak arra, hogy megértsék amit mondok.

Szerinted lehetséges az, hogy berögzülnek hibák és nem is tudok arról/nem is veszem észre, hogy bizonyos dolgokat rosszul mondok?

2011. nov. 7. 22:28
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Ettol nem kell félni. Az angol nyelv nagyon flexibilis, tehát egy dolgot 100-féle képpen lehet elmondani és megnyugtatásul mondom, hogy a szuletett angolok sem tartják be a szigorú, klasszikus, ún. BBC English-t, amit Magyarországon kovetelnek a nyelvtanulóktól. Alapjában viszont nem kell attól tartani, hogy rosszul rogzodne valami, mert ha napi szinten használod az angolt angolok kozt, akkor kikuszobolodik ennek a lehetosége. Amennyiben pedig biztosra akarsz menni, akkor kérd meg a beszélgetopartnert/kollégát/iskolatársat/barátot, akárkit, hogy javítson ki, ha valamit esetleg nem jól mondanál :) A lényeg, hogy ne stresszelj ilyeneken és ne félj beszélni :)
2011. nov. 7. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!! :)
2011. nov. 7. 22:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!