Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mikor menjek nyelvtanárhoz?

Mikor menjek nyelvtanárhoz?

Figyelt kérdés

Bővebben:

Már évekkel ezelőtt megszereztem a középfokú nyelvvizsgát angolból. Most szeretnék rágyúrni a felsőfokúra. Azt olvastam több helyen, hogy a kettőt leginkább a több szóismeret választja el egymástól. Kérdésem, hogy szerintetek most menjek az elején nyelvtanárhoz, hogy felhozzon egy erős szintre és utána már csak szótanulás meg gyakorlás. Vagy most gyakoroljam ezerrel tanuljak szavakat és a beszélgetés végett a végén fogadjak tanárt. Sajnos nem állok úgy anyagilag, hogy magántanárt fogadjak hónapokon át és a melóm is kiszámíthatatlan időbeosztású ezért nem jó a tanfolyam (viszont van időm hol délelőtt hol délután tanulni) . Főleg olyan írjon akinek már meg van a felsőfokú. Segítségetek előre is köszönöm.


2011. dec. 16. 09:11
 1/4 anonim ***** válasza:

először is azt döntsd el mikor akarsz menni vizsgázni. mennyi időt szánsz a felkészülésre.

Aztán olvass sokat így tanulsz a legtöbbet ami a szókincset, szövegértés illeti. a többihez meg esetleg keress meg több tanárt és válassz.

2011. dec. 16. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Barátnőm teljesen egyedül készült fel a felsőfokra meló mellett. Első körben beszerzett egy tematikus szótárt és elkezdte tanulni, eközben a nyelvtannal csak szintentartás végett foglalkozott. Aztán a nyelvtanra ment rá, többféle könyvből tanulta, amiket úgy vett ki könyvtárból és kért kölcsön. Nagyon sokat készült rá, de megérte mert elsőre meglett neki.
2011. dec. 16. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ezek biztatóak :)
2011. dec. 16. 10:31
 4/4 A kérdező kommentje:
Annyit elfelejtettem, hogy azért az angol tudás kicsit kopott a pár év alatt, de annak idején nagyon jól ment főleg a beszéd, a többihez meg popó kell azt hiszem :)
2011. dec. 16. 10:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!