Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » ECL szóbeli vizsga - képleírás?

ECL szóbeli vizsga - képleírás?

Figyelt kérdés
Oké, hogy megvan az a kb. 20 téma, ami előjöhet, meg is vannak, szépen kidolgozva. Viszont amit megvettem ecl-es vizsgakönyvet, abban nem éppen 'vizsgázóbarát' képek vannak. Gondolok itt arra, hogy van pl. a Wetter téma, a könyvben viszont olyan képek vannak, hogy egy házat elönt a víz, erdőtűz és hasonlók... Na már most oké, hogy el kell vonatkoztatni a képektől, asszociálni kell és egy témát önállóan kifejteni, de mégse kezdhetek arról regélni, hogy mennyire szeretem a tavaszt ilyen képek mellett... Vagy igen? Aki vizsgázott már, mennyire szigorúak a szóbelin?
2011. dec. 19. 15:06
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem arról, amit említettél, nem a Wetter témakör jutna az eszembe, hanem inkább az Umweltschutz. Én pedig úgy emlékszem, az benne van a középfokú nyelvvizsga témakörökben. Szerintem ülj le és nézd át ezeket a képeket egy tanulótársaddal vagy a tanároddal, lehet hogy csak rosszul rugaszkodsz el a tanultaktól.


Bár a vizsgán biztosan ráterelik a szót a konkrétan elvárt leírásra, de ha az, amit mondasz, mind nyelvtanilag helyes, hibátlan, értékelniük kell, hisz tudod, senkinek a gondolatmenete nem egyezhet meg, Te is másképp gondolkodsz én is és ők is. Gyakorolj sokat egy barátoddal erre és menni fog! Sok sikert!

2011. dec. 19. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Most voltam nemrég.Egyáltalán nem a képről kell beszélni, hanem a témáról(ami mellesleg ott lesz a kép alatt). Szóval csak az lesz, ami fent van a honlapon. Mellesleg azt a képet én is láttam és hát nem olyan nagy dolog: pl. elmondod,hogy milyen katasztrófák vannak és hogy ezek nagy károkat okoznak embereknek,hajléktalanná válnak és ez sok kárt okoz az államnak ezt elmondod 5-6 mondatban, ezután kérdez egyet a vizsgáztató és kész. nem nagy ügy...
2011. dec. 19. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
És ha esetleg nem feltétlenül arról beszélnék, amiről a vizsgáztatók várnák, akkor hagynak, amíg be nem fejezem, vagy 'átterelik' a szót? Szóval mennyire igaz az, hogy ebbe az önálló témakifejtésbe nem kérdeznek bele?
2011. dec. 19. 20:01
 4/4 anonim ***** válasza:
Vagy megszakítanak vagy furcsán néznek rád és akkor észreveszed:D:D
2011. dec. 19. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!