Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Helyes így ez a NÉMET mondat?...

Helyes így ez a NÉMET mondat? Egyszerűnek tűnik, de mégis elbizonytalanodtam.

Figyelt kérdés
Ich glaube dass,ich habe Alles in dem Geschäft kaufen können.
2011. dec. 19. 17:22
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
OFF: A német beszélt nyelvben a haben, sein, lassen ill. a módbeli segédigék ÁLTALÁBAN Präteritumban szerepelnek (mert az sokkal egyszerűbb). Nem azt mondják, hogy "Gestern bin ich in der Schule gewesen", hanem "Gestern war ich in der Schule". És nem is fellengzős, ugye?;)
2011. dec. 20. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
Nem mondtam, hogy nem lehetnek kivételek, pl. pont a haben és a sein, bár a lassen-t még nem hallottam senkitől Präteritum-ban használni, pedig 3 éve Németországban élek, azt, hogy fellengzős, pedig Németországban a német anyanyelvű némettanárom mondta, akinél a nyelviskolában tanulok. Tehát nem én találtam ki.
2011. dec. 20. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

A mondat így helyes:

Ich glaube, dass ich alles im Geschäft habe kaufen können.

Vagy így:

Ich glaube, ich habe alles im Geschäft kaufen können. (dass nélkül nem kell KATI-szórend.)

Vagy így: Ich glaube, dass ich konnte alles im Geschäft kaufen können. (természetesen itt is lehet dass nélküli változat.)

A Präteritum-Perfekt vitáról annyit, hogy igaz, hogy a segédigék esetében gyakoribb az egyszerűbb Präteritum forma (tehát:war, hatte, konnte, stb.), de ez Németországban területfüggő, vannak olyan országrészek, ahol a Perfektet használják inkább. Ezért mondhatta az anyanyelvű némettanár, hogy a Präteritum "nem jól hangzik".

2011. dec. 30. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

A "dass" nem kell

"Ich glaube, ich habe Alles in dem Geschäft kaufen können"

2013. febr. 3. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

vagy

"Ich glaube, ich habe in dem Geschaeft

alles kaufen koennen"

2013. febr. 3. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Szóval az a legjobb, hogy

"Ich glaube ich habe in dem Gecshaeft alles kaufen

koennen (was ich wollte)"

2013. febr. 3. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Lényeg, hogy itt a "dass" nem kell
2013. febr. 3. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 Johannes1988 válasza:
A können iget Miert nem teszitek mult idobe? Igy : ich glaube, dass ich im Geschäft alles kaufen konnte (vagy gekonnt habe).
2013. máj. 12. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 Johannes1988 válasza:
Vagy dass nelkul: ich glaub, konnte im Geschäft alles kaufen. Ich glaub, hab im Geschäft alles kaufen gekonnt.
2013. máj. 12. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Az nem helyes gekonnt-tal
2017. márc. 7. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!