Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Efogadják már a Békéscsabai...

Efogadják már a Békéscsabai főiskolán az eszperantó nyelvvizsgát?

Figyelt kérdés
3 éve végeztem pénzügy szakon, akkor még nem fogadták el, most mi a helyzet?
2009. máj. 19. 21:54
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
36%
egy nyelvvizsgát mindenhol elfogadnak pluszpontként
2009. máj. 19. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Én nem felvételizni akarok, hanem ott államvizsgáztam, és nem kaptam meg még a diplomámat nyelvvizsga hiányában. Gondoltam az eszperantót próbálom letenni, ha lehet.
2009. máj. 20. 07:19
 3/19 anonim ***** válasza:
47%
Ezt a Tanulmányi Osztályon kellene megkérdezned. Elvileg el kellene, hogy fogadják. Miért utasították el 3 éve? Ugyanolyan nyelvvizsga, mint a többi. Max. akkor nem fogadják el, ha ki van kötve, hogy a szakodhoz x nyelvből kell nyelvvizsga. A TO-n érdeklődj. Ott tudnak majd 100%-os választ adni.
2009. máj. 20. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
16%
Alapvetően nem kötelesek elfogadni. Van a felsőoktatási törvénynek egy része ahol az öt főnyelv a következő:angol, német, francia, spanyol, olasz. A többi nyelv csak elfogadható. Vagyis a TO-t kérdezd meg és sürgősen tedd le ,mert nem lesz diplomád.
2009. máj. 20. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
66%
Régebben elfogadtak mindent, pl. a lovárit vagy az eszperantót, de újabban már nem teljesen jogosan. Pl. lovári nyelvet meg lehet tanulni hetek alatt hiszen alig 500 szóból áll nyelvtana sincsen, az eszperantó sem túlságosan nehéz nyelv, hamar tanulható, össze sem lehet hasonlítani egy angol vagy egy német nyelvvizsgával.
2009. máj. 20. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
25%
3 ev alatt igazan letehettel volna egy olyan nyelvbol is egy vizsgat, ami esetleg er is valamit a munkaeropiacon...
2009. máj. 20. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
0%
én eleve nem is fogadnák el esperantot vagí lovarit, meg egyéb ilyen haszontalan nyelvvizsgákat... baromság. ha igazán akar valaki nyelvvizsgát,simán talál az előbb említett 5 főnyelvből 1-et.. én mondjuk kiegészíteném ezeket az orosszal, nagyon felkapták és a továbbtanulási könyvekben is szerepel elfogadott nyelkánt.. angolul tudni kell, ez már szinte mindennek az alapja.. 3 év alatt felsőfokig is el lehet jutni.
2009. máj. 20. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
bocsánat, fogadnék... először mást akartam írni :)
2009. máj. 20. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
57%

Az utolsó két hozzászólónak üzenem, hogy én is másfél éve nem kaptam még meg a diplomámat nyelvvizsga hiányában. Németet 12 évig tanultam. Mindig 4-es, 5-ös voltam belőle, mégsem jutottam el a nyelvvizsgáig. És nem a lustaság miatt. Nehézség szempontjából össze sem lehet hasonlítani egy órai dolgozatot és a nyelvvizsga követelményeit. A témalista is olyan, hogy néhányhoz magyarul se tudnék 2-3 mondatnál többet hozzászólni. Szóval még az a szerencse, hogy magyarból nem kell nyelvvizsgázni, mert a szóbelim lehet, hogy abból sem sikerülne. Sajnos vannak, akiknek nincs nyelvérzékük és én is ebbe a csoportba tartozok.

Ellenben nem mondanám, hogy egy buta gyerek vagyok: az egyetem alatt két tudományos cikkem jelet meg egy eléggé elismert nemzetközi szaklapban és az ELTE TTK köztudottam egyik legnehezebb szakán közelítettem az 5.0-s összátlagot. Néhány félévben el is értem. Ezen kívül a Kar kiváló halgatója címet is elnyeretem + egyéb apróságok. De ezzel nem magamat akarom fényezni.

2009. jún. 15. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Én az vagyok aki azt írta, hogy nem kötelező és kérdezze meg a TO-t.

Nekem sincs nyelvérzékem és 9x-re sikerült a nyelvvizsgám amikor a diplomáztam. Aztán nem voltam az egyetem hallgatója. Mert azt még mindig 2 L- Mert az előadásokat két füllel hallod. Akár azt az ELTE TTK legnehezebb szakán is teszed.

2009. jún. 15. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!