Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Tapasztalatok angol ecl...

Tapasztalatok angol ecl felsőfokú nyelvvizsgáról?

Figyelt kérdés
2011. dec. 25. 20:43
 1/8 A kérdező kommentje:
mik a buktatói? magnó az tényleg olyan gáz?
2011. dec. 25. 20:44
 2/8 anonim válasza:
100%

Én tavasszal voltam. A szóbeli elsőre sikerült, az írásbeli másodszorra, pedig azt mondták, hogy a szóbeli sokkal szivatósabb. Mindenki más, máshogy tanulja a nyelvet, máshogy is ragad meg rajta. A magnóhallgatós részt szerintem nagyon egyszerűen be lehet gyakorolni úgy, hogy sok filmet nézel angol szinkronnal. Nekem az a rész sikerült a legjobban, már elsőre is, az olvasott szöveg értése miatt buktam meg elöször (akkor is 1%on múlott volna a dolog, és tudatlan trogerségem miatt nem mentem be reklamálni, pedig 1-2-3%okat engednek)


Lényeg a lényeg: olvass sok szöveget különböző témákban, fejleszd a szókincsed (környezetvédelem szinte mindig téma, azokat a szavakat mindenképp nézd át!), nézz sok angol filmet és a szóbelire pedig készülj, beszélj, gondold át miröl mit tudnál mondani.


A szóbelinél még érdekesség, hogy 4-en vagytok bent, Te, egy másik vizsgázó és 2 vizsgabiztos, akik közül az egyik nem szól bele csak értékel, míg a másik vezeti az egész vizsgát, ő általában nem magyar. Nálunk egy indiai nő volt, erős akcentussal, szóval nagyon oda kellett koncentrálni, hogy megértse az ember, amit mond.


Az én angol tanárom ezt az oldalt ajánlotta: [link] nézegesd a témákat, olvasgasd, sokszor az is hátrány, hogy az ember hiába tud angolul, van szókincse, ha a témához még a saját anyanyelvén sem tud hozzászólni.

Esszé írásnál szokott ez probléma lenni.


Hirtelen ennyi jutott eszembe, ha lenne valami kérdésed, állok rendelkezésedre priviben!:)

2011. dec. 25. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én nézegettem, de mikor megláttam, hogy a szóeliben grafikonról kel beszélni, hogy voltam, hogy what the heck?...:S
2011. dec. 25. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Igen, én is csak azt tudom mondani, amit az első válaszoló. Én 9-én voltam, szóval még nem tudom az eredményt, de a readinget nehéznek, a writingot meg egyenesen kicseszésnek éreztem. Konkrétan olyan témákról kellett írni, mint a plágium illetve a testvérvárosok. Ezzel szemben a szóbeli sokkal könnyebb volt, legalábbis annak éreztem. Egyszerű (weather/climate changing , culture/entertainment) témákról kellett beszélni és a vizsgáztatók nagyon szimpatikusak és kedvesek voltak, arról a részről csak jót tudok mondani. De majd januárban alakul ki a pontos képem a dologról, amikor is megtudom az eredményt :D
2011. dec. 25. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!:)

ha ki vannak dolgozva szóbeli témakörök, akkor el tudnátok küldeni nekem?

2011. dec. 26. 20:52
 6/8 anonim ***** válasza:

Esetleg nekem is eltudnátok küldeni, ha ki van dolgozva? Akár csak ha néhány is.

Kérdező te mikor mész és hova?

Köszi. :)

2012. jan. 22. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
húh, majd csak nyáron, amikor több időm lesz rá tanulni, azt hiszem júni 22, és miskolc:)
2012. jan. 22. 19:31
 8/8 anonim ***** válasza:
Én április 20 :S
2012. jan. 22. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!