Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A 8 próbanyelvvizsga angol...

A 8 próbanyelvvizsga angol nyelvből (B2 TELC) könyvben lévő nyelvvizsgák, igaz, hogy valamennyire könnyebbek mint az igazi TELC nyelvvizsga?

Figyelt kérdés
Olyan válaszolókat várok akik nem csak gondolják hanem tapsztalták is hogy így van-e. Köszönöm!
2011. dec. 28. 15:01
 1/8 anonim ***** válasza:

Sokan mondják, hogy könnyebb. Szerintem nem.


Én azokat a teszteket 60-70% körülire írtam, egy volt 80, és még 2 50% körüli. Az idén májusi nyelvizsgán 90%-al mentem át...


Ha azokat a szavakat kiszótárazod, amik benne vannak, listeningeket megcsinálod és írsz sok levelet, nyert ügyed van.

2011. dec. 28. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Én 22én megyek nyelvvizsgázni, és ezt a könyvet nemrég kezdtem el. Nincs meg mind 60%. Ezelött volt egy könyv amiben meg álltalába megvolt. Csak ez újjab könyv ezért tartok kicsit tőle. Ami nehéz benne, hogy nagyon nagy szókincs kell hozzá. Hiába értem meg szóról szóra a kis szöveget, nem tudom hozzákapcsolni a címet, mert olyan szavak vannak benne amit elolvasni sem tudok:D
2011. dec. 29. 14:09
 3/8 anonim ***** válasza:

a klettes könyvet csináltad? azt mondják az jóval nehezebb. én azt mondjuk jobbra írtam mint mint az akadémiás könyveket, aztán a vizsgát jobbra :D kinek mi.


de ne ezekkel foglalkozz, hanem szótárazz. szerintem az ismeretlen szavak 80%-a "hú-bakker-már-10sze-találkoztam vele-de-még-mindig-nem-tudom" kategória. :D visszatérnek. szerintem ha kiszótárazod mind a 12feladatsort + klettes könyveket, nyert ügyed van :D

2011. dec. 29. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Ez az a könyv amit 2011-ben adtak ki?Ilyen szürke piros a fedlapja és egy férfi van rajta?Mert én is azt csinálom és a tanárom (aki telc-es vizsgáztató)mondta, hogy ha megcsinálom ezt a könyvet nyert ügyem van ,mert ennél egy picit könnyebb lesz a vizsga.Igaz én csak írásbelire megyek így a listeningről nem tudok beszélni.
2012. jan. 16. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

[link]

Én erről a könyvről beszélek.

Köszönöm szépen mindenkinek az eddigi válaszokat az utolsó hozzászólónak remélem igaza lesz! Vasárnap megyek, szurkoljatok:)

2012. jan. 16. 16:27
 6/8 anonim válasza:
Én is vasárnap megyek szóval együtt fogunk szenvedni :D
2012. jan. 16. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

A saját kérdésemre válaszolnék:

Igen! Igen, könnyebb. Az olvasott szövegértés mindenképp, nem fontos akkora szókincs hozzá, mint a könyvben. A nyelvhelyességgel viszont gondom volt, szerintem az lesz olyan nehéz, ez mindössze 32 % os lett, szerencsére az olvasott felhozta. Összesen 72% lett, és sikerült!

Köszönöm utólag is a válaszokat!

2012. febr. 18. 14:19
 8/8 MJozsi44 ***** válasza:

Eltelt 10 év es a klett csak IELTS re keszit mar fel??


[link]

2023. febr. 4. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!