Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nyelvvizsga! Hol? Melyiket?...

Nyelvvizsga! Hol? Melyiket? Tapasztalatokat!

Figyelt kérdés
Sziasztok! Most készülnék nyelvvizsgát tenni angolból középszinten. Hol érdemes? Melyik vizsgaközpontról, mik a tapasztalatok? Válaszotokat előre is köszönöm!
2011. dec. 26. 02:03
 1/8 anonim ***** válasza:
én Origósat csináltam szóbelit.Kisvárdán a Vár Nyelviskolában:
2011. dec. 26. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Euro-t és TELC-et javaslom.
2011. dec. 26. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én Euro-t csináltam, meg voltam vele elégedve. Kicsit fárasztó volt az a nap, mert egymás után volt az írásbeli (vagy 6 órás), aztán meg a szóbeli, ráadásul nagyon meleg volt épp, az épületben is (nyár közepe)... De utólag azt mondom, hogy megérte. :)
2011. dec. 26. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Középszintű az érettségi, a nyelvvizsga középfokú.

Egyébként én első lépésben a TELC-et ajánlanám, szokták szeretni és nem olyan nehéz. Viszont egyik diákom volt egy olyanon, hogy Társalkodó. Az írásbeliét nem néztem, de a szóbelije nagyon egyszerű, csak annak nem sikerül, aki nem akarja, hogy sikerüljön. Illetve még az Eurót szokták könnyűnek mondani.


Ha valami nehezebb, színvonalasabb vizsgát szeretnél, akkor Origó (a híres Rigó utcai, de az nagyon szívatós), ECL (ezen voltam én is, igaz felsőfokon), valamint a Cambridge, TOEFL, IELTS vizsgák, de utóbbi 3 már extrém durván nehéz, drágák is.


Ha csak a papír a lényeg mondjuk plusz pont miatt, akkor az elsők közül ajánlom valamelyiket.

2011. dec. 26. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én Dexamon voltam, és elsőre meglett, nagyon könnyű volt, főleg az írásbeli része, pedig általában az a nehezebb. De a szóbeli is könnyű volt, tényleg.
2011. dec. 26. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, az Euroval szemezgetek én is...
2011. dec. 26. 12:04
 7/8 anonim ***** válasza:
Én TELC-en voltam pont egy éve, és meg vagyok elégedve velük, csak karikázgatós + egy rövid levél, a teszt (olvasás, nyelvtan) része 1.5 óra (k.b. 45-50 perc alatt meg lehet csinálni), utána a levél fél óra, majd a hallgatás 15 perc (az is ikszelgetős). Ugyanazon a napon van a szóbeli, ott a témák normálisak, másik vizsgázóval kell beszélgetni. Ja, és természetesen nincs az egész vizsgában egy szó sem magyarul.
2011. dec. 26. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az ECL szerintem könnyebb, mint a TELC, és itt még a szóbeli partneredet is megválaszthatod. :)
2011. dec. 27. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!