Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nagyon fontos! Lehetséges ez?

Nagyon fontos! Lehetséges ez?

Figyelt kérdés
Létezik olyan ember aki nem magyar, hanem amerikai, és ide jött Magyarországra lakni 7 évvel ezelőtt, és ma már folyékonyan ír magyarul, nincs helyesírási hibája, és nyelvtanilag is tökéletesen összerakja a szavakat a mondatban ahogy kell, csak a kiejtésében lehet észrevenni az angolos akcentusát?
2011. dec. 30. 07:38
 1/4 anonim ***** válasza:
79%

Mi a gondod? 7 év alatt mindenki meg tud tanulni egy nyelvet hibátlanul, ha kicsit is akarja és elég energiát fektet bele. Az angol nyelvterületröl jövök meg általában könnyen meg tudnak tanulni magyarul, csak a kiejtésröl lehet többször észrevenni, hogy nem anyanyelve. (Más kérdés, hogy sokan rájátszanak az akcentusra, mert akkor többre lesznek értékelve Magyarországon)


Mellékesen nekem német az anyanyelvem, és szerintem én is elég jól megtanultam a magyar nyelvet.

2011. dec. 30. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
80%
Sőt,egy külföldi sokkal jobban tudja a nyelvtant és a helyesírást,mint sok itt született magyar. Őt ugyanis a nyelvtanulásakor nem zavarja a rossz beidegződés. Úgy tanulja a nyelvet,ahogy az szabályos.
2011. dec. 30. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Persze hogy lehetséges, ha az "amerikai" szót kicseréled bármilyen nem-angol egyéb nemzetiségre. Folyékonyan és szépen magyarul beszélő és író arabbal, törökkel, izraelivel, orosszal, afrikaival és némettel is találkoztam már. Olyannal, hogy egy angol vagy amerikai hajlandó lett volna megtanulni valahol külföldön a "bennszülött barbárok" nyelvét, még nem találkoztam. Talán ha néger volt ez az amerikai, akkor el tudom képzelni. Bár a mormon hittérítők viszonylag tűrhetően megtanulnak magyarul, ők viszont nincsenek itt 7 évig.
2011. dec. 30. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
A felesegem 7 eve van Magyarorszagon es mar kivaloan beszel magyarul, bar akcentusa van. Ellenben a nyelvtannal a mai napig meggyulik a baja, j-ly es az igekotok, hol kell egybe, hol kell kulon irni, plusz rovid hosszu maganhangzok, massalhangzok. Ezekkel meggyult a baja. Igaz o nem amerikai, hanem kenyai.
2011. dec. 30. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!