Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek melyiket könnyebb...

Szerintetek melyiket könnyebb megérteni: az amerikai vagy a brit angolt?

Figyelt kérdés
Én úgy vagyok vele, hogy az amerikait sokkal jobban megértem pedig britet tanulok. Ti hogy vagytok ezzel?
2012. jan. 1. 12:54
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem is a US-Angol "fekszik" inkább. Lazábbak a szabályok és a beszédben is könnyebb megérteni.
2012. jan. 1. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 bánomisén ***** válasza:

A sok film miatt általában az amerikai angolt értik meg könnyebben, arra áll rá mindenkinek a füle. Persze az USA-ban is vannak dialektusok, amik nehezebben érthetők, ha elmész mondjuk Texas-ba, elég meghökkentő kiejtést tudnak produkálni az ottaniak, az első percekben csak lesel :-)

A brit angolt meg meg kell szokni, utána azzal sincs semmi gond.

2012. jan. 1. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én is britet tanulok, és utálom az akcentusukat. Ez miatt soha nem is élnék Nagy-Britanniában. Amerikai angol sokkal jobb a fülemnek...:)
2012. jan. 1. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Az amerikait sokkal könnyebb megérteni. Általában rendesen kimondják a szavakat, míg a britek sok szónak lehagyják a végét. Gyakran nem ejtik az R és a T betűt sem.

Itt egy videó erről, ahogy 1 humorista kiparodizálja. Szerintem nagyon vicces!

http://www.youtube.com/watch?v=liNVaGWYHYc

Nekem egyébként sokkal jobban tetszik a brit angol és én is így beszélek. Valahogy különlegesebbnek tűnik számomra.

2012. márc. 2. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!