Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az alábbi nyelvvizsga fajták...

Az alábbi nyelvvizsga fajták közül melyik a legnehezebb, melyik a legkönnyebb? Mi lenne a sorrend szerintetek?

Figyelt kérdés

ABC-s nevek szerint sorrendben a következő nyelvvizsgákról hallottam:

BME, Dexam, ECL, Euro, Goethe, Origó, ÖSD, Pannon, TársalKODÓ, TELC.


Szerintetek mi lenne a sorrend ha a nehézségük szerint kellene őket sorrba rendezni? (Legelől a legnehezebb, sor legvégén a legkönnyebb.)



(Tudom jól, hogy mindenki más a nehéz és ki kell tapasztalni, hogy kinek melyik egyszerűbb és melyik nehezebb... Igazából le szeretném szűrni a konzekvenciát a válaszok alapján és a végén összesítve megállapítani, hogy _általánosságban_ mi is a sorrend ezen nyelvvizsga-fajták között...)


2012. jan. 3. 16:16
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
"mindenkiNEK más a nehéz"
2012. jan. 3. 16:18
 2/12 A kérdező kommentje:
"sorba rendezni"
2012. jan. 3. 16:18
 3/12 A kérdező kommentje:
Nem teljes választ várok, az is jó ha valaki azt írja, hogy x nehezebb, mint y, y nehezebb, mint z... Ha x, y és z minden 3. embernél más és más nyelvvizsga-fajtát jelöl, aki idő után fel tudunk állítani egy sorrendet _az összesre_ a nehézség alapján is..
2012. jan. 3. 16:22
 4/12 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy ECL, ÖSD, Origó és Goethe a legnehezebbek, ebben a sorrendben.

A legkönnyebbnek a Társalkodót és az Eurot mondanám.

2012. jan. 3. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
köszi, jöhet a többiek véleménye is :P
2012. jan. 3. 17:04
 6/12 anonim ***** válasza:

Nehéznek vélem az ÖSD-t, Goethe-t, de mindenképp ezek a leghasznosabbak. Nehéz az Origó is...

Könnyebb a TELC, ECL, Euro...


A dexam csak angol, ÖSD, Goethe meg német.. így nem is lehet őket összehasonlítani...

2012. jan. 3. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
52%
Attól függ, hogy milyen a nyelvtudásod. Erős nyelvtani tudással BME szerintem a legkönnyebb, ha jól, természetesen beszéled a nyelvet, nagy a szókincsed és úgy általában van érzéked a nyelvekhez, de nem vagy túl jó a fordításban akkor TELC. Ha jól tudsz fordítani, jól megy a magyar és az idegennyelvi írás is, esetleg szükséged van szótárra, hogy jobban érezd magad, akkor Pannon. Az ECL-ről és a Euro-ról én még csak rosszat hallottam, a többiről meg nem eleget ahhoz, hogy bármit mondjak róluk.
2012. jan. 3. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Én az elmondások alapján úgy tudom, hogy az Origó a BME és a Goethe a legnehezebbek, ECL és TELC pedig a legkönnyebbek.
2012. jan. 3. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:

Én TELC-en voltam...először azt az értesítést kaptam, h megbuktam a teszt részen, de a levelem majdnem hibátlan lett! Aha...fellebbeztem, és kiderült, hogy VALAMIT félreszámoltak! Én megbízhatatlannak tartom, hogy így dobálóznak és le se szarják a fejed. A lényeg, h fizess.

Cambridge a legnehezebb, habár azt nem soroltad fel. :)

2012. jan. 4. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

Hali!

Én dexamon voltam, elég húzós az is, keményen rámegy a szókincsre(inkább gyakorlati alkalmazásra kiváncsi mint, hogy 1000000%-ra tudd a nyelvtant, persze azt is kiválóan kell tudni, de nem azon van a fő hangsúly). Én elsőre megcsináltam, de előtte fél év magántanár!

Ha egy elismert nyelvvizsgát akarsz akkor dexam vagy azok amiket előtte már írtak... nincs értelme egy noname-t megcsinálni amit úgysem fogadnak el sehol... :)

2012. febr. 21. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!