Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol középfokú nyelvvizsga...

Angol középfokú nyelvvizsga /felkészülés (? )

Figyelt kérdés

Aki már letette a nyelvvizsgát könyvek ill. egyéb eszközök segítségével az válaszoljon.

Tudnátok pár hasznos könyvet ajánlani amik nektek is nagy segítséget nyújtottak?

Vagy , hogy a legegyszerűbb , inkább keressek 1 csoportot , vagy magántanár? (mert a suliba a tanár olyan béna , hogy csak felejt mindenki , ahelyett , hogy tanulna is vmit)


2012. jan. 3. 11:19
 1/2 anonim ***** válasza:

Én tanár vagyok, úgyhogy tudok segíteni :) tehát először azt nézd meg, hogy milyen vizsgára szeretnél menni. Itt 2 dolgot dönts el: 1. hogy csak a papír miatt kell e a vizsga (pl pluszpontok végett) 2: vagy ha magad miatt szeretnél egyet. Előbbinél bőven elég egy egyszerűbb vizsgát választani, mint az Euro, Társalkodó, TELC, Pannon stb , utóbbinál viszont érdemes színvonalasabbak mellett dönteni, ez lehet ECL, BME, Rigó utca, vagy a legjobbak: Cambridge, TOEFL, IELTS.

Tehát, ha eldöntötted milyen vizsgát szeretnél javaslom, hogy szerezd be a hozzá tartozó kurzuskönyvet. Nekem az ECL volt meg, típusfeladatokat találsz benne, valamint a vizsga részletes ismertetését is tartalmazza.


Szókincshez és egyebekhez nagyon tudom ajánlani az OXFORD Exam Excellence című könyvet. Ő elsősorban közép-és emelt érettségire plusz középfokú nyelvvizsgára van. Típusfeladatok vannak benne az összes skillhez (tehát reading, listening, writing, oral exam), témánként van felosztva, minden témához szókincs, megoldókulcs a feladatokhoz, levélminták és szóbeli feleletminták. Nagyon jó!

Hogy tanár kell e? Ezt neked kell eldöntened. Szóbelihez nem árt vkivel gyakorolni, de az lehet egy barátod is. Csak akkor menj külön tanárhoz (és fizess ki egy halom pénzt), ha úgy gondolod van annyi hibád, hogy tanár javítsa azokat. Bár mondjuk én azt tanácsolom, hogy egyszer konzultálj egy független tanárral (Független, tehát neki semmi előnye nem származik abból, ha magántanárhoz mész) és ő mondja meg, hogy alkalmas vagy e egyedül felkészülni.

2012. jan. 3. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi szépen
2012. jan. 4. 11:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!