Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ti hogy készültetek fel az...

Ti hogy készültetek fel az angol érettségire vagy nyelvvizsgára?

Figyelt kérdés

Pontosabban úgy értem, hogy :

Milyen könyvből tanultatok? Iskolai tankönyv elég? Vagy használtatok más könyvet is?

Elég volt annyi amit a suliban tanultatok, vagy jártatok magántanárhoz?

A tételeket az iskolában dolgoztátok ki vagy otthon magatoknak?

Hogy sikerült? Hanyas lett?

NAGYON FONTOS LENNE!


2012. jan. 7. 15:27
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Én nyelvvizsgára való felkészülésről tudok írni neked!

Középfokot így sikerült: New Headway Intermediate, Exam Excellence, Essential Grammar in Use és Oxford Angol, Language Practise-ból csak 1 fejezetet gyakoroltam(, ami nem ment).

+Gyakoroltam külön vizsga feladatokat (neked szerintem jó lenne próbaérettségis könyveket beszerezni)

Ha még nem vagy B2-es szinten, szerintem érdemes meglátogatni egy magántanárt, aki esetleg segít kidolgozni a tételeket is!


Remélem tudtam segíteni!

Sok szerencsét!

2012. jan. 7. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

A New Headway Intermediate könyvet ismerem, nekem is olyan van, az Exam Excellence, Essential Grammar in Use és Oxford Angol könyveket nem ismerem. Azok milyen könyvek? Nyelvtan?

Nekem olyan könyvem van még hogy English Grammar in Use. Az jó?

És magántanárhoz nem jártál?

Még egy kérdés: hány évesen és hanyadikos korodban csináltad meg és mennyi ideig tartott neked a felkészülés?

2012. jan. 7. 15:48
 3/4 A kérdező kommentje:
Egyébként köszönöm szépen.
2012. jan. 7. 15:49
 4/4 anonim ***** válasza:

Első vagyok: Írtam, hogy jártam tanárhoz! A két könyv nyelvtanos, az English Grammar in Use ugyanolyan jó!

Külön nyelvvizsgára 6,5-7 hónapon keresztül készültem, 14 évesen, 8.-os koromban tettem le! (Neked lehet, hogy nem kell ennyi idő, de én kb. kezdő szintről jöttem fel ennyi idő alatt)

Nagyon szívesen, ha van még kérdésed, írj nyugodtan priviben!

2012. jan. 7. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!