Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Talán megtanulnék egyedül...

Talán megtanulnék egyedül ukránul. Sikerülhet?

Figyelt kérdés
esetleg van valami tipp?
2012. jan. 7. 19:22
 1/8 anonim ***** válasza:

Szerintem igen, én is félig-meddig egyedül tanulok (mondjuk értésszinten eleve tudtam egy keveset és a kiejtés is ment már azelőtt, hogy elkezdtem volna). Azért jó lenne tudni, milyen szinten vagy szláv nyelvek terén, más az, amikor 0-ról indulsz, meg az is, ha már mondjuk tudsz lengyelül vagy valami...

Én tankönyvből tanulok, ha érdekel, megírom a könyveim címét, mindet le lehet tölteni internetről.

Tipp: ha már majd tudsz valamennyire, hallgass jó sok ukrán zenét (Ruslana, Okean Elzy...) - ez minden nyelvnél beválik.

Sok sikert!

2012. jan. 11. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
oroszt már egyedül tanultam az alapokat és van szókincsem is belőle.:)
2012. jan. 12. 14:40
 3/8 A kérdező kommentje:
örülnék ha leírnád a könyv címét:)köszi
2012. jan. 12. 14:41
 4/8 anonim ***** válasza:

Na, ha tanultál oroszul, az jó nyelvtani alapnak, viszont figyelned kell majd a kiejtésre, mert az nem ugyanolyan.

A könyvek:

Szolfikánics Judit: Tanuljunk ukránul!

Panyko Szerhij: Ukrán nyelvkönyv

(az oldalnak, ahol ezt a kettőt találtam, ''ukrán anyagok'' volt a neve, azt hiszem. Közelebbit nem tudok mondani, keress rá, akkor ki fogja dobni neked)

a harmadik könyv:

Lebovics Viktória - Oszipova Irina: Dobroho dnya, Ukrajino!

Ez mek.oszk.hu-n van fenn, de rossz átírással (asszem éppen orosz kiejtés szerint írták át), úgyhogy Dobrava dnya, Ukraina (vagy ukrajina) néven keresd.

Az ábécét pedig első körben majd nézd meg wikipédián vagy valahol máshol, nehogy valami oroszul ejtett ukránt kezdj el tanulni...

Remélem, tudtam segíteni. Ha még lenne (vagy esetleg lesz) bármilyen kérdésed, szívesen segítek, csak írj nyugodtan.

Jó tanulást!

2012. jan. 12. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
köszi:)az lenne a kérdésem,hogy hogy tudnám letölteni?nem naon tudom.mert rákattintok,de egy angol oldal jön be nekem.bocsi,de nem mindig értek ehhez.:S
2012. jan. 12. 19:53
 6/8 anonim ***** válasza:

Már nem nagyon emlékszem ilyenekre, de asszem csak simán egy download gombot kellett lenyomni, aztán csinálta magától...

Most nem tudom megnézni, majd legközelebb szombaton. Ha addig nem sikerülne, majd akkor megírom.

2012. jan. 12. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A két save file to... lehetőség közül a bal oldalinál (save file to... ... your computer) lenyomod a download-ot és kész, utána már mindent csinál magától.
2012. jan. 14. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszi:)
2012. jan. 14. 22:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!