Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tudnék egyedül felkészü...

Hogyan tudnék egyedül felkészülni angol középfokú nyelvvizsgára?

Figyelt kérdés
2011. nov. 30. 22:27
 1/3 anonim válasza:

Egyedül nem lesz egyszerű. Angoltanárom nekem azt mondta, hogy kb 1 évig napi 1órát kell foglalkozni a nyelvvel és akkor összejöhet. Azt is mondta, hogy a nyelvvel olyan szinten tisztában kell lenned, hogy még ha fogalmad sincs arról, amit éppen kérdeztek, akkor is kitudd magad vágni a helyzetből.

Egy egyszerű példát mondok: Ha kérdeznek téged az almáról, de te nem sok mindent tudsz mondani róla, akkor kezdj el pl az autóról beszélni.

Barátnőm is most fog nyelv vizsgázni és kaptak egy szótárat, amit A-Z-ig meg kell tanulniuk. Olyan szavak vannak benne, mint az árpa, búza, stb.stb.


Mindenesetre sok sikert neked előre is, remélem tudtam segíteni! :)

2011. nov. 30. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

én is egyedül fogok, most fogom megrendelni könyveket hozzá és nekiállok, TELC-re megyek, ismerőseim szerint nem nehéz, az írásbeli része szinte csak szövegértés, szóbelin a témák adottak. ja és márciusra tervezem, hogyha esetleg mégis elhasalnék legyen még egy esélyem!

szókincs miatt most elkezdtem angol nyelvű regényt olvasni, meg igyekszem a filmek többségét is angol nyelven-felirattal nézni, ha meg nincs semmi tv-ben CNN-re teszem és próbálom felfogni miről magyaráznak éppen xD

2011. dec. 1. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
én regényeket olvastam, és filmeket néztem leginkább. :)
2011. dec. 1. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!