Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Portugálul szeretnék tanulni...

Portugálul szeretnék tanulni egyedül, milyen nyelvkönyvet ajánlotok amiben van magyar szöveg is és teljesen kezdőknek való?

Figyelt kérdés

2011. dec. 22. 13:35
 1/7 anonim ***** válasza:

Como se diz em portugues. Ezt a könyvet vedd meg nagyon jó:D Mi is ebből tanulunk a suliban:D )igazából ha jól tudom másmilyen magyar nyelvű portugál könyv nincs is kivéve a portugál kezdőknek című könyvet de az szókincsbővítésre van.

Csak kíváncsiságból: megkérdezhetem hogy miért szeretnél portugálul tanulni?:D

2011. dec. 22. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. Szeretnék Madeirára költözni. A könyvhöz neked volt munkafüzet is? És te miért tanultál portugálul? :)
2011. dec. 22. 16:05
 3/7 anonim ***** válasza:

A munkafüzetet külön kell megvenni hozzá ami így elég borsos (kb 8-9ezer forint :S )

Én a sulimban tanulom mert rá lehetőségünk szakkör keretein belül. Én Lisszabonban és Rio de Janeiroban szeretnék eltölteni huzamosabb időt :D

2011. dec. 22. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Sziasztok portisok! Első válaszolónak igaza van, a Como se diz az egyetlen magyar nyelvű portugál tankönyv, a hozzá való munkafüzet a Grao a grao. Együtt nem olcsó, és nagy hibája, hogy nem tartozik hozzá hanganyag. Szerintem ha tudsz angolul, jobban jársz ha veszel egy teach yourself-dobozt. Ebben van hanganyag is, szöveg is, de csak angol-portugál verzióban létezik, meg drágább is. De ebból pl. létezik brazil portugál kiadvány is külön.
2011. dec. 24. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Mi is a Como se diz könyvből tanulunk de az biztos h vannak hiányosságai, és hogyha inkább az angol nyelvű tankönyveket, forrásokat választod helyette azt jó ötletnek tartom, mert általában úgy kicsit nagyobb a választék.
2011. dec. 24. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

"a Como se diz az egyetlen magyar nyelvű portugál tankönyv, ..."

Ez így nem igaz, mert létezik a Tanulj magad sorozatból

Manuela Cook : Portugál nyelvkönyv c. könyve,

Akadémiai Kiadó, 1995

de ez a kérdező és válaszolók számára valószínűleg már az ősidőkben történt, ezért nem ismerik :-)

2012. nov. 11. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Én még hasznosnak tartom a Tanuljunk Nyelveket! sorozatból a Portugál nyelvkönyvet (Areias-Godinho-Lantos). Rengeteg portugál nyelvfordulat van benne, olyan igazán portugálosan, és sok apró nyelvtani turpusságra is rámutat. Hátránya, hogy kevés benne a gyakorlási lehetőség és hogy nincs hozzá hanganyag. Én egy 1994-es kiadást szereztem be antikváriumból. Ritkán lehet vele találkozni, de ha valaki hozzáfér, hasznára válhat.
2013. máj. 7. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!