Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha anglisztikára szeretnék...

Smile44 kérdése:

Ha anglisztikára szeretnék majd egyetmre menni, akkor ahhoz kell olyat választani, hogy : "angol-történelem szak" vagy "angol-magyar szak"? és ha ezt elvégzem, akkor a tolmácson kívül mi lehetek majd?

Figyelt kérdés
Kicsit értelmetlenre sikeredtek a kérdések, de remélem aki ezt olvassa, az megérti majd, és segítene nekem.
2012. jan. 8. 14:55
 1/4 anonim ***** válasza:
Nincs ilyen, hogy angol-történelem szak, bolognai rendszer van. Angol szak, plusz felvehetsz mellé minor szakot (pl egy másik nyelv vagy a BTK-n bármi)És az lehetsz, aminek felvesznek. Titkárnő nemzetközi cégnél, tanár, idegen vezető, nyithatsz nyelviskolát, az nagy üzlet mostanság, kimehetsz angliába eladónak, stb stb stb.
2012. jan. 8. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
45%

Én a régi képzésben végeztem angolon. Ma már tényleg nincsenek szakpárok, viszont minort kell választanod. Az elvileg bármi lehet, de igazából semmire nem mész vele. Tanár se lehetsz MA nélkül. Specializálódhatsz szakfordítónak, de szerintem az se ér sokat. Persze elmehetsz tolmácsnak, de hivatalosan akkor lehetsz az, ha elvégzel egy képzést, vagy leteszed a szakvizsgát (szakfordító+tolmács), amit szerintem csak MA után lehet, fizetős, és nehéz is.

Ahogy a mostani BA-sokat elnézem, a többségük ne nagyon álmodjon tolmácskodásról. Amúgy tényleg akármi lehetsz. Amire felvesznek majd

2012. jan. 8. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Tartanak az ELTÉ-n tolmács FSZK-t, meg tanár is lehetsz, ha elvégzed az angol MA-t vagy a tanári MA-t. Tény, hogy a tanárok szerint egyre gyengébb a BA-s eresztés.
2012. jan. 8. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen mindenkinek!

csak azt hallottam, hogy valami ilyesmi a rendszer a magyarral meg a törivel. Igen, igazából pont az ELTE-re szeretnék majd menni, csak részletesebb leírást nem nagyon találok sehol sem. Fordító/Tolmács sem szeretnék lenni, nem tudom miért. Igazából még pontos elképzelésem nincs a jövőmről, csak annyi, hogy az angol szerepel benne.

Azt hallottam, hogy ott kemény az angol oktatás.

Köszönöm mgegyszer mindenkinek!

2012. jan. 13. 19:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!