Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol! Mit jelent ez a mondat?...

Angol! Mit jelent ez a mondat? Csak szó szerint tudom lefordítani, és úgy olyan magyartalan és gagyi. Köszönöm előre is a segítséget!

Figyelt kérdés
"... but rather he would read the poem in such slow rhythmic tones that it would be longer than it would seem possible."
2012. jan. 8. 17:54
 1/5 anonim ***** válasza:

inkább olyan lassú, ritmikus hangvétellel olvasná (f)el a verset, amitől inkább hosszabbnak tűnne, mint lehetségesnek.

Elég gyakatekert mondat, de szerintem kb. ezt akarta kifejezni az író.

2012. jan. 8. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

de inkább olyan lassú, ritmusos hangon olvasta a verset, hogy hosszabbnak tűnjön, mint ami lehetséges volna.


ez is elég magyartalan, de most ennyire futotta.

2012. jan. 8. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Örülök, hogy nem csak nekem tűnik furának.

Köszönöm szépen!

2012. jan. 8. 18:35
 4/5 anonim ***** válasza:

Egyébként a "would" itt nem feltételes módot jelöl hanem ugyanazt jelenti mint a "used to".

"...hanem inkább (gyakran) annyira lassú, ritmikus hangon olvasta fel a verset, hogy az már hihetetlenül/elképzelhetetlenül/képtelenül sokáig tartott. "

2012. jan. 8. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm kedves Utolsó!

Na így már összeállt a dolog. Ilyen "used to" jelentésben még sosem láttam a "would"-ot.


Köszönöm szépen!

2012. jan. 9. 06:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!