Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Egyszerre lehet 2 nyelvet...

Egyszerre lehet 2 nyelvet tanulni? Angolt és spanyolt?

Figyelt kérdés
Eddig csak angolt tanultam, de nem tudok semmit, most szeretném rendesen elkezdeni. Angol mellett viszont spanyolt is szeretnék az apum segítségével. Szerintetek belevágjak vagy csak angolt tanuljam tovább? Még kb. 1,5 évem van érettségiig addig az angolt középszinten akarom (most semmit nem tudok szinte), spanyol dettó, de azt csak beszélő szinten szeretném.
2012. jan. 8. 19:18
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
lehet, hiszen gimnáziumokban is két nyelvet beszélnek, (én is). Angol meg német, habár a spanyol jobban tetszik, de azt nem volt lehetőségem választani:(
2012. jan. 8. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
67%

1,5 év elég kevés, iskolai tempóval lehet, hogy nem is fogjátok elérni (persze ez tanár függő).


Amúgy két nyelvet még simán lehet tanulni egyszerre, én hármat tanulok úgy, hogy az angol az már közel anyanyelvi szintű. (Tehát igazából csak elszortan találkozok szavakkal, amiket nem ismerek, illetve terminilogiával nem vagyok tisztában)

2012. jan. 8. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Lehet. Én a németet és az olaszt viszem egyszerre, az angolból megvan a felsőfokú. Minden héten 100-100 új szó megtanulása + az előzőek ismétlése. (Elég kellemetlen, de eredményes...)

Mellette német és olasz újságcikkeket olvasok és fordítok, legalább 3-3-at hetente. Nekem bevált. 9 hónap alatt meglett mind a kettőből az alap "C" Origo rendszerben, most gyúrok a közép "A"-kra.

2012. jan. 8. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Valakit (valamikor) zavar valakit nem. Hamar rájön az ember.
2013. jan. 28. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!