Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik B1-es SPANYOL nyelvvizs...

M_M kérdése:

Melyik B1-es SPANYOL nyelvvizsgára a legkönnyebb felkészülni?

Figyelt kérdés
2012. jan. 10. 12:40
 1/4 anonim ***** válasza:

Egyféle B1-es vizsga van.


Lehet az A szintek után (alapfok), a B1 után (ez még nincs középfok), a B2 után (középfok), C1-2-es szint környékén meg felsőfok. DELE típusú nyelvvizsga.

2012. jan. 12. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Lehet félreértettél... B1 az egyféle van, de nyelvvizsga típus az legalább 5... DELE RIGÓ BME TECL... A B1 felel meg az alapfoknak, és nekem arra van szükségem, csak a kérdés, hogy melyik a legkönnyebb a vizsgatípusok közül? Én a DELE-t eddig sokkal könnyebbnek tartom (számomra) a mintavizsgák alapján, mint mondjuk a BME-t...
2012. jan. 12. 16:14
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha megnézed itt a Cervantes oldalát:

[link]


akkor láthatod, hogy a B1-es szinttől a középfokú anyagot tanulják.


Nekünk igazából itt a spanyol nagykövetség nyelvi intézeténél az A2 után tanácsolták már megpróbálni az alapfokot - a B1 ugyanis csak rásegít, de már középfokú anyag.

De ahogy gondolod. Én most csinálom majd talán a C1.1 szintet.

2012. jan. 13. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Szóval ha már erősen tudom az A2-es szintet, akkor próbálkozhatok a nyelvvizsgával szerinted? Magamtól tanulom amúgy a COLORES-el Rosetta Stone-al meg pár audio hanganyag segítségével. Kontrollnak pedig mintanyelvvizsgákat szoktam kitölteni. A1 szintet DELE próbavizsgái alapján már 90% körülre csinálom, az A2 szintet 65-75% körülre. Úgyhogy reményeim szerint pár hónap és a B1-es vizsgát le tudom rakni majd. (Arra van szükségem, nem középfokra).


Nem tudod, hogy melyik fajta nyelvvizsgát lesz érdemesebb? Telc/Dele/ITK/BME?

2012. jan. 14. 09:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!