Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miért hagyják ilyen sokan az...

Miért hagyják ilyen sokan az utolsó pillanatra a nyelvvizsgát?

Figyelt kérdés
Ez a kérdés elsősorban az egyetemistákhoz, fősulisokhoz szól. Tehát elég sok olyan esettel találkozom, hogy valaki azért nem kap diplomát (pl egyik diákom is ilyen), mert most jött rá, hogy kéne nyelvvizsga. De ezt eddig nem tudta? Vagy mi lehet az oka annak, hogy akkor teszi le a nyelvvizsgát, amikor már nagyon szorít az idő?
2012. jan. 10. 21:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Én is ebben a helyzetben vagyok sajnos, és az ok az, hogy eddig nem volt időm és pénzem egy magántanárra.

Első félévekben reggeltől délutánig voltak óráim minden nap, vidékről bejárós voltam, ami azt jelenti, hogy naponta majdnem 4 órát utaztam, nem volt időm a sulis tananyagot sem tanulni, nemhogy még máshova is eljárni nyelvet tanulni.

Suliban próbálkoztam felvenni nyelvi kurzusokat, de amikor 300 emberre hirdetnek 15-20 helyet, akkor kicsit esélytelen a próbálkozás.

Utolsó évemre jutottam el oda, hogy van időm heti min. 3 órát különtanárnál ülni, de mivel sok volt a kihagyás nem megy a nyelvvizsga megszerzése egyik napról a másikra. Nyáron államvizsgázom, remélem addigra meglesz a nyelvvizsgám, ha nem, akkor is államvizsga után max 1-2 hónappal tuti sikerül.

Munkahelyem már tuti van, szóval annyira nem stresszelek.

2012. jan. 10. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 bensdorp ***** válasza:
Nem feltétlenül kell magántanár egy nyelvvizsga letételéhez. Én az angol felsőfokúra teljesen magamtól készültem fel, otthon. Csak idő- és energiaráfordítás, valamint a nyelvvizsgadíjnyi pénz kell hozzá. Én sem értem, hogy akinek megvan a pénz a nyelvvizsgára, miért halogatja egyetemig, amikor ideje már nem lesz, csak ha csúsztat.
2012. jan. 10. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

1. válaszoló: sok sikert az államvizsgádhoz!

2. válaszoló: mintha csak magamat olvastam volna :) én is magamtól készültem fel a felsőfokúmra, itt neten találtam egy tanulótársat, szintén ingyen van. Még nem vagyok egyetemista, de már 2 nyelvvizsgám van és még csak azt sem mondhatom, hogy olyan nagyon jó volt az oktatás gimiben, mert egyáltalán nem volt az. Viszont az első válaszban leírtakat is meg tudom érteni, bár úgy gondolom, hogy az nem egy nagyon gyakori eset, tehát nem lehet mindenkire ezt ráfogni.

2012. jan. 10. 21:55
 4/15 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, azt sem szabad elfelejteni, hogy nem vagyunk egyformák. Neked biztos jó nyelvérzéked van és szeretsz nyelveket tanulni. Az én nyelvérzékem csapnivaló, érettségiig nagy nehezen sikerült összehozni, egy felsőfokú angolt, de nem hiszem, hogy magamtól nekiállnék egy újabb nyelvet megtanulni. Egyszerűen a nyelvtanulás nem köt le, pedig nem vagyok buta, sőt.
2012. jan. 10. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Hát éppen ez az , hogy nincs jó nyelvérzékem, csupán használom az internetet másra is, nem csak pl fórumozásra. Neked is sikerült egy nyelvvizsgát letenned, már gimi végén, de aki egyetemre /fősulira megy, az tudja, hogy neki mindenképpen kelleni fog egy nyelvvizsga. Ezzel a tudattal nem értem, hogy miért akkor kezd neki a tanulásnak, amikor már rég a kezében lehetne a diploma, de persze ugye nincsen. Holott lehetőségei adottak voltak. Mert mindig van lehetőség. Én pl megkérdeztem a diákom, hogy miért hagyta ennyire utolsó pillanatra és csak a vállát vonogatta és azt mondta : nem tudja. És most ilyen gyorsított tempóban kell átvenni mindent, hogy minél hamarabb le tudjon vizsgázni. Ez sem jobb.
2012. jan. 11. 05:43
 6/15 anonim ***** válasza:
Azert kis szivem mert eleg sok dolgunk van anelkul is. Es igy is ugy isott vagyunk...anelkul nem kapunk diplomat...
2012. máj. 31. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Utolsó "kis szívem": neked középiskolában nem oktattak idegen nyelveket? Nem is azt gondoltam, hogy egyetem mellett tanulj meg 2 nyelven, de azért középsuliban már adnak elég jó alapokat, sőt a legtöbb helyen már eleve le lehet tenni a középfokot, de valahol már a felsőt is. Azért annyira még nem rossz a magyar nyelvoktatás, hogy 4 év alatt ne lehessen egy középfokú nyelvvizsga szintjéig megtanulni egy nyelvet, úgy hogy ehhez még jogosan feltételezhető, hogy nem ott kezdted, hanem általános iskolában. Tehát még mindig nem világos miért hagyják egyesek utolsó pillanatra a dolgokat. De még ha középsuli után nem is tudta letenni, diplomázásig jó eséllyel van néhány nyár, amikor elő lehet venni a nyelvkönyvet. Ja hogy Te nyaralni szeretnél? Akkor viszont ne legyen csodálkozás meg hisztizés, ha nem kapod meg a diplomád, mert nincs nyelvvizsgád. Én az idei nyaramat pl olasz nyelvtanulásra fogom fordítani, az év közben megkeresett pénzem erre fogom költeni. Ez is csak azt bizonyítja, hogy aki akarja, az le tudja tenni időben, vagy meg tudja tanulni.
2012. máj. 31. 18:23
 8/15 anonim ***** válasza:
Nyugodj meg ha ez a legnagyobb bajod hogy MÀSOKNAK miért nincs meg a diploma..akkor irigyellek.
2012. máj. 31. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Kisszivem nekem ne hőbörög.

j nekem is van 2 nyelvvizsgám még az egyetem előtt letettem ha ennyire kiváncsi vagy rá.

De aki szakközépből megy..az nem tanulja úgy a nyelvet...egyetemen meg nem sokaknak jut erre ideje.

2012. jún. 3. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Egyrészt nem ez a legnagyobb problémám, másrészt csak érdekel, mert nekem elég nagy kellemetlenséget okoz, mikor idejön a kedves diák, hogy minél hamarabb szeretne nyelvvizsgázni, mert addig nem kap diplomát és akkor kiderül, hogy nyelvvizsgáról egyelőre nem is beszélhetünk, mert messze nem áll olyan szinten. Októberben kezdtem tanítani egy fiatal srácot. Már az első óra után kiderült, hogy itt nem beszélhetünk nyelvvizsgáról a közel jövőben és ezt meg is mondtam neki. Messze nem volt középfokú a tudása. Eleinte húzta a száját állandóan mondogatta, hogy de neki kell és kell, én meg hiába mondtam neki, hogy menjen nyelvvizsgázni, de az tuti, hogy nem fog sikerülni, állandóan csak megsértődött, hisztizett. Kb 1 hónap után belátta, hogy valóban nem állhat olyan szinten. Rendszeren vittem neki középszintű érettségi feladatsorokat (amely még mindig nem középfokú nyelvvizsga szint) és egyiket sem tudta megcsinálni. Siralmas volt mindegyik. A szóbeli tudása pedig még rosszabb volt, alap kérdésekre nem tudott válaszolni. Most tavasszal ment el vizsgázni, mert ő is belátta, hogy valóban nincs akkora tudása, hogy meg merje próbálni a vizsgát még októberben.

És pont ezért tettem fel a kérdést. Mert a kedves diák nekem okoz gondot azzal, hogy vitatkozik velem, hogy neki akkor is kell az a nyelvvizsga. És hiába mondom bizonyítgatom neki, hogy de nincs akkora tudása még neki áll feljebb. Nem tudok az ilyenekkel mit csinálni. És ezért lennék kíváncsi, hogy vajon mi az oka annak, hogy az utolsó pillanat után jut egyesek eszébe a nyelvvizsga. Btw: szakközépiskolában ugyanúgy oktatnak nyelveket, de legalább egyet, ott is le lehet tenni középfokon egy nyelvvizsgát, ha valaki nagyon akarja. Tudom, mert legjobb barátom szakközépbe járt (autószerelőnek tanult), s mégis lerakta a 12. évben a német középfokot.


Egyébként a lekezelő stílusoddal kedves utolsó csak magadat minősítetted.

2012. jún. 3. 10:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!