Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miért hagyják ilyen sokan az...

Miért hagyják ilyen sokan az utolsó pillanatra a nyelvvizsgát?

Figyelt kérdés
Ez a kérdés elsősorban az egyetemistákhoz, fősulisokhoz szól. Tehát elég sok olyan esettel találkozom, hogy valaki azért nem kap diplomát (pl egyik diákom is ilyen), mert most jött rá, hogy kéne nyelvvizsga. De ezt eddig nem tudta? Vagy mi lehet az oka annak, hogy akkor teszi le a nyelvvizsgát, amikor már nagyon szorít az idő?
2012. jan. 10. 21:18
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Én már általánosban is tanultam németet, nem is keveset (elsős koromtól heti 5 órában), 8-ban elég sokat tudtunk, de azért egy 14 éves gyerek még igazán lelkileg nincs felkészülve egy nyelvvizsgára, ezért senkinek sem ajánlgatták a tanárok, hogy próbálkozzon vele... Sok osztálytársam ment tovább német tagozatos gimikbe, ők úgy 10. környékén meg is csinálták a nyelvvizsgát. Én és még sok osztálytársam, sima szakközépbe mentünk, heti 2 óra némettel, ahol szó szerint semmit sem kellett tanulnom, abból simán 5-ös voltam, amit általánosban megtanultam, semmi pluszt nem kaptam a 4 év alatt, szóba se hozta a tanárnő a nyelvvizsgát, mert senki nem állt olyan szinten, hogy megpróbálhatná, csak én. Érettségi évében már gondolkoztam rajta, hogy jó lenne egy nyelvvizsga, de akkor már ugye nem nagyon volt idő/energia az érettségire tanulás mellett még németezni is komolyabban.

Aztán felvettek az egyetemre, beiratkozáskor, meg utána az első napokban mindenkit hitegettek, hogy fel lehet majd venni nyelvi kurzusokat, nem csak sima németet vagy angolt, hanem mondjuk lehet hallgatni fizikát meg mindenféle tárgyat idegen nyelven..... csak azt nem mondták, hogy 300 emberre lesz 20 hely... Tárgyfelvételkor egyetlen egyszer sem tudtam felvenni semmi nyelvi kurzust, mert minden 2 perc alatt betelt...

Najó, gondoltam, akkor majd tanfolyam, de az első 2-2,5 évben annyi órám, beadandóm stb volt, hogy egyszerűen nem volt időm eljárni sehova, vagy nem indult azokon a napokon és olyan időpontban sehol tanfolyam, ami nekem jó lett volna (ez most lehet, hogy nagyon kifogásszagú, de így van, a legtöbb tanfolyamot úgy indítják, hogy hétfő-szerda vagy kedd-csütörtök 5-től vagy 7-től, na nekem tuti nem volt jó valamelyik nap, ha a 7 órásira jelentkeztem volna, akkor éjfélre értem volna haza, másnap meg 8-tól suli, tehát 5-kor kellett kelnem...

Magántanárra nem volt pénzem...

Utolsó évre lett annyi spórolt pénzem, hogy eljárjak tanárhoz, szombatonként, de semmit se haladtunk vele...

Először azt mondta, hogy kb. 4-5 hónap, amikor ez letelt, akkor azt mondta, hogy még 3 hónap, aztán mindig így csúsztatgatta a dolgot, hogy majd a következő nyelvvizsga időpontra jelentkezünk, majd a következőre, aztán már ott tartottunk, hogy 1 éve oda jártam heti 3-4 órát, és úgy éreztem, hogy semmivel se tudok többet, mint az elején, pedig minden házit megcsináltam, amit adott, minden szót megtanultam, gyakoroltam otthon a nyelvtant is.

Aztán elmentem egy másik tanárhoz, akinél összesen 3 hónapot voltam, heti 1,5-2 órát, és elsőre sikerült a nyelvvizsgám...


Nem biztos, hogy valaki azért hagyja az utolsó pillanatra a nyelvvizsgát, mert lusta, hanem mert egyszerűen nincs ideje rá. Az meg, hogy egyedül is fel lehet rá készülni, szerintem 10-ből 1 embernek megy, neki is akkor, ha van ideje rá!

2012. jún. 3. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Figyi, én elhiszem, hogy előfordul, hogy tényleg nem tud valaki nyelvet tanulni középsuliban sem, egyetemen sem. De akkor ne húzza a száját, ha a külön tanár reálisan elmondja neki, hogy ebből most még biztos nem lesz nyelvvizsga, próbálja meg ha akarja, de tuti, hogy nem sikerül. Nekem ez a bajom. Hogy nem hiszi el, mert mi az, hogy neki nincs akkora tudása, hát ő milyen sokat tanult régen angolt, most 2 évet kihagyott nehogy már ,hogy az olyan sok idő lenne. És sajnos tényleg nem egy ilyen van. Vagy mikor világos utasításokat adok neki, hogy hogy gyakoroljon, hogy mennyit tanuljon, de óráról órára jön a kifogás. Hogy ő napi 4 (!) órát dolgozik neki ilyenre ideje nincs. Nem vagyok egy agresszív típus, de komolyan mondom legszívesebben megpofoztam volna azt a gyereket. Ő már nem tanul, csak dolgozik napi 4 órát. És neki nincs ideje tanulni. Én napi 9 óra munkában is tudok időt szakítani arra, hogy tanuljak, hogy új nyelvet kezdjek el, hogy a diákjaimmal foglalkozzam. És nekem itt a bajom. Hogy legtöbben csak kifogást keresnek, de összeszedni magukat már nem képesek. Én elhiszem Neked kedves utolsó, hogy Neked nem jött össze a nyelvtanulás, pedig akartad. De mi van azokkal akik nem is akarják? Azt hiszem korábban említettem azt a volt osztálytársam, aki kijelentette az angol tanárnak, hogy ő folyékonyan beszél németül, neki nincs szüksége az angolra. Aztán most utólag jött rá hogy mégis van, kemény pénzekért jár el külön tanárhoz már egy éve, de még mindig nem teszi le a nyelvvizsgát, mert nincs olyan szinten. Pedig már mennyire kellene neki az a középfokú angol. Az ilyet nem sajnálom, csak szánom. Nagyon kevesen vannak úgy, mint Te, hogy tanulnának, de nem tudnak. A legtöbb kiskapukat keres, meg kifogásokat stb.


"Az meg, hogy egyedül is fel lehet rá készülni, szerintem 10-ből 1 embernek megy, neki is akkor, ha van ideje rá!" Semmivel nem igényel több időt, mintha tanárhoz járnék el vagy kurzusokra, sőt még kevesebbet is, mert a saját tempómban haladok, nem kell senkihez sem igazodni. Egyébként a nyári szünetemben húztam nagyon rá a tanulásra, amikor mindenki nyaral. És idén is ezt teszem. A megspórolt pénzem nem bulikra, hanem egy újabb nyelv tanulására költöm. Persze egyelőre csak nyáron, nem tudom, hogy évközben mennyire lesz lehetőségem, de elhanyagolni biztos nem fogom a nyelvet. Egy nyelvvel ugyanis lehet egyedül is foglalkozni. S még egyszer írom: még kevesebb időt is igényel, mintha tanárral meg kurzusokon tanulnánk.

2012. jún. 3. 12:28
 13/15 anonim ***** válasza:
Mert nem mennek emelt érettségire nyelvből -
2017. jan. 30. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Nem mernek jelentkezni rá
2017. jan. 30. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Mert drága
2019. jan. 23. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!