Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy kezdjek neki az angol...

Hogy kezdjek neki az angol tanulásnak? Nem akarok magolni, legfőképpen beszélni szeretnék megtanulni. Melyik nyelvtani részeket kerüljem el nagy ívből? (bővebben) 18/F

Figyelt kérdés

Hol kezdjem?.. Már teljesen kivagyok az iskolától. Egyszerűen így lehetetlen angolul megtanulni. Ez a 7-8. évem, hogy angolt tanulok, de semmit nem tudok, még alapszinten sem állok. Pedig még az elején tanultam is, de sosem jutottam 1-ről a 2-re. Szavakat magoltam, de 2-3 nappal később 90%-át elfelejtettem. Középsuli 1.-be megbuktam belőle és osztályt ismételtem, harmadikos vagyok most már, de félévkor megint meghúztak. Szeretném már teljesen letudni ezt az angol tanulást.

Nekem a magolós tanulás nem megy. Rengeteg emberrel beszéltem akik középszintűre mentek és a legtöbb nem tud angolul beszélni, csak a nyelvtant tudják használni, ezért szinte a szóbelin mindenki megbukott. Elszeretném ezt kerülni, így hát a beszédre szeretnék ráállni, ill. az olvasásra. Szóval nem nyelvtant akarom tanulni, bár természetesen az alapokat mindenféle képen, de semmi többet. Ebben szeretném a segítségeteket kérni, ill. ötleteket, hogy kezdjek neki? Mi az a nyelvtani rész amit ritkán használnak és semmi értelme jelenleg még szenvednem vele? Milyen módszerekkel tanuljak úgy, hogy kedvet is kapjak (igazából érdekel a nyelv, de az iskola miatt teljesen elment a kedvem tőle)? Elsősorban nem az írás és hasonló érdekel, hanem maga a beszéd. Esetleg valaki nem szeretne levelezni, olyan akinek sok türelme van? Remélem nagyjából beleláttok a problémámba. Előre is köszi a válaszokat!


2012. jan. 17. 18:21
 1/2 anonim ***** válasza:
Hogy akarsz úgy angolul beszélni, ha se szavakat tanulni, se nyelvtant gyakorolni nem akarsz? A semmiből nem lehet megtanulni nyelveket. Kicsit mindegyikhez tanulni kell, pláne neked ha úgy látom nem nagyon van érzéked hozzá, akkor még többet kell tanulni, gyakorolni. Esetleg keress egy jó magántanárt, akinek hozzád illő tanterve van, és fel tud zárkóztatni.
2012. jan. 17. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Nagyon nehéz lesz így megtanulni angolul, egy bizonyos szintű nyelvtan kell hozzá, akárcsak egy minimum pár száz szavas szókincs. Skype-on ha találsz valami tanár-félét, talán érdemes megpróbálni, továbbá ha már picit jobban megy akkor filmek, filmek, filmek... Könyvekkel is próbálkozhatsz, bár személy szerint én úgy tettem le egy éve 10-ben a felsőt hogy filmeket néztem ezerrel :)

Szóval nem lehetetlen sulis oktatás nélkül, de mindenképp kell egy kis önszorgalom hozzá.

2012. jan. 18. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!