Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » SOS német szótár: Melyik a...

SOS német szótár: Melyik a legjobb német középszótár szerintetek?

Figyelt kérdés
2012. jan. 17. 20:54
 1/6 A kérdező kommentje:
Viszonylag kezdő németes vagyok, ezért kisszótárt vettem (Grimm Kiadó). Viszont eddig amit kerestem, szinte semmit sem találtam benne. Akadémia Kiadós szótárról lebeszéltek az eladók, mert azt mondják, elavult. Középszótárra cserélem a kisszótárt, de melyikre? Van annyiféle. Szerzőt és kiadót is kérek szépen, ha tudtok. Azért SOS, mert holnap kell becserélnem. Köszi előre is.:-)
2012. jan. 17. 20:58
 2/6 anonim ***** válasza:

Halász Előd kéziszótár a Nesztor kiadótól.


Itt még eddig mindent megtaláltam, amit kerestem.

2012. jan. 17. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Halász-Földes-Uzonyi, Akadémiai kiadó.


Szleng kifejezéseket nem fogsz normál kéziszótárban találni (Pl: Lájkolom a király spanom a fészbukon)

2012. jan. 18. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Halász Előd szótárakban sajnos modern szavakat nem találsz (számítógépes stb.)

Heski Reginát ajánlom

egy német tanár

2012. jan. 18. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Osztom az előző véleményét, azzal a különbséggel, hogy nem "Heski", hanem Hessky Regina szótárat vegyél. :)


egy másik némettanár

2012. jan. 18. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm szépen a válaszokat! Hessky Regina szótárát vettem meg (2010-es). Nagyon drága volt, de eddig jónak tűnik. A fent említett szótárak is igényesnek tűntek, úgyhogy nehéz volt a választás.:-)

09.51.-es, nem szleng kifejezéseket kerestem, hanem alapvető szavakat (pl. zöldségleves és egyéb egyszerű ételek).

2012. jan. 18. 22:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!