Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » 3 (max 4) hónap alatt, középfo...

3 (max 4) hónap alatt, középfokú angol tudásról (középfokú nyelvvizsga van), fel lehet teljesen egyedül készülni felsőfokú nyelvvizsgára?

Figyelt kérdés

Ha veszek olyan könyvet ami az adott nyelvvizsgára készít fel,és naponta min. 1-2 órát foglalkozok vele,akkor sikerülhet?

Előre is köszi a válaszokat!!


2012. jan. 17. 21:26
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
9%
gondolom rám gondoltál utolsó , hát 1xű én nekem kiskoromban bitang angol nyelvérzékem alakult ki age of empries és hasonló stratégiákat full angolul tudtam mindent mind1 volt hogy magyarítva kaptam a játékokat v angolul 8-9 évesen már. 14 középfokú nyelvvizsga euro , 15 évesen 95% érettségi aztm ég kijavítom emelten 16 évesen CAE ESOL. És ez utóbbit most dec7-8-án írtuk és én semmit nem tanultam rá hanem amit még a nyár eleji vizsga időpontra tudtam meg 2-3 sort megírtam előtte. Érzék is kell hozzá a tankönyvek hogy 1-2 van közötte angol tanárok hülyesége. Ha érdekel én középfokra Enterprise 4 , Oxford English nagy lila könyvét töltöttem ki , de ott is enterprise köynvet 12. leckéig mf 7. grammar 4. mert már értelmét sem láttam meg a lustaság , tehát nem mondanám egy eszeveszett napi 1-2 órányi készülésnek. Jó ha közép telc. van az illetőnek aki kérdezz és IELTS vagy TOEFL vagy CAE amit szeretne rakni akkor tényleg talán lehet azt mondani hogy 2 hét nem valós. No ennyi lenne.
2012. febr. 8. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 Joola ***** válasza:
Én azt mondom, h elég necces, de nem lehetetlen. Ha tényleg kint vagy, az mondjuk rengeteget dob rajta, meg ha szereted meg szorgalmas vagy. De azért az IELTS az egyik legnehezebb, azt se felejtsük el. Azért felsőfokon már elég perfektül kell használni a nyelvtant, hatalmas szókincs kell és tájékozottság olyan témákban mint a gazdaság, politika, stb. Én amúgy a CAE Gold-ból tanulok, tudom ajánlani, nyelvtanhoz meg: Cambridge Advanced Grammar in Use. hajrá!!
2012. márc. 20. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
89%
Azért fura, hogy ilyen rossz magyar szövegírási képességgel angol felsőt lehet csinálni...
2012. júl. 5. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
Hogy sikerült?
2016. júl. 30. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!