Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » 80%-os emelt angol érettségive...

80%-os emelt angol érettségivel kapok felsőfokú nyelvvizsgával egyenértékű papírt?

Figyelt kérdés

Most ezt mondta az ofőm.


Az biztos, hogy 60%-ra középfokúval egyenértékűt kapok, de azt mondta, hogy 80-től, meg felsőfokút.


2012. jan. 18. 18:32
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha ő mondta akkor biztos bár én még erről nem hallotam.
2012. jan. 18. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
93%
Én se nagyon hiszem... Az olyan lenne, mintha középfokú nyelvvizsgán 80%-tól felsőfokút adnának.
2012. jan. 18. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ahhoz ,hogy felsőfokú nyelvvizsgád legyen érettségiből nem elég az emelt szintű angol. A tantárgyak valamelyikéből angol nyelven kell leérettségizned, hogy felső fokú nyelvvizsgával egyenértékű papírt kapj. pl: töriből, föciből, stb.
2012. jan. 18. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem kapsz emelt angollal, mivel kb. olyan szinten van az emetszintű mint a középszintű nyelvvizsgák(ott is 60%ot kell megugrani, hogy átmenj rajta)
2012. jan. 18. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
64%
Úgy tudom megszüntették azt, hogy a jó érettségivel megkapod a nyelvvizsgát is. Én idén érettségiztem és egyik osztálytársamnak ezért kellett külön nyelvvizsgára mennie, mert állítólag megszűnt az a rendszer.
2012. jan. 18. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
64%
Nekem az angol tanárom mondta hogy ha az emelt érettségin 90%-ot elérsz akkor kaptál papírt a felsőfokú nyelvvizsgával egyenértékű papírt...de sajnos ezt már megszüntették tavaly május óta....
2012. jan. 18. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
46%
Sosem volt így, hogy emelt érettségiért felsőfokú nyelvvizsgát kapjon valaki. Maximum akkor, ha eleve ilyen angolos suliba járt és mellette töriből is angolul érettségizik (minimum 80 %-ra). 60 % felett egyébként nekem májusban még megadták a KÖZÉPfokú nyelvvizsgát . Papírom van róla, úgyhogy ebbe senki ne kössön bele :D
2012. jan. 18. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
48%

Soha nem volt ilyen, és most sincs. Elég durva, hogy a tanárok egyrészt k.vára nincsenek képben, másrészt baromságot mondanak...ha nem ért hozzá, legalább maradna csendben basszus...Hihetetlen.


Felsőfokút csak akkor kaphatsz érte, ha emelt szintű angolon eléred a 60%-ot és mellette két darab tárgyból angolul érettségizel le.

2012. jan. 18. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
nekem azt mondta az ig helyettes h igen :O
2012. jan. 20. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Jó, akkor a félreértések elkerülése végett leírom, hogy mi van az én érettségi bizonyítványomba írva. Annak talán mindenki hisz.

Vizsgatárgy: angol nyelv. Szintje: emelt. Százaléka: 88 %. Osztályzata (betűvel és számmal): jeles (5).

"Angol nyelvből B2 fokú komplex típusú államilag elismert nyelvvizsga-bizonyítvánnyal egyenértékű okiratnak minősül."

2012. jan. 20. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!