Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nyelvvizsgás könyvben is...

Nyelvvizsgás könyvben is lehet ekkora hülyeség? Szerintetek helyes ez a mondat?

Figyelt kérdés
"Es werden Wasserkraftwerke gebaut..." Nem tudom, nekem ment-e már az agyamra egy kicsit a német, vagy tényleg helytelen? Mi az az ES WERDEN??? Szerintem több értelme lenne, nyelvtanilag mindenképpen, ha így írták volna: Wasserkraftwerke werden gebaut... Vagy nem?
2012. jan. 20. 13:14
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem tudnám szabályokkal elmagyarázni, de egyáltalán nem érzem hibásnak.
2012. jan. 20. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Az igeragozást az első órák valamelyikén szokták tanítani, ezért is nem gondolnám, hogy ekkora 'szarvashibát' ejtsenek... De az es és a werden egymás mellett... Akkor is abnormálisnak hat, ha 100 német tanár azt mondja nekem, hogy helyes ez a mondat:)
2012. jan. 20. 13:36
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem itt ne az igeragozási szabályokat nézd, hanem az általános alanyra vonatkozókat. De tényleg csak megérzés.
2012. jan. 20. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ez egy passzív mondat, úgy ahogy te is megállapítottad, egyenértékű a "Wasserkraftwerke werden gebaut" mondattal. a werden tehát a Wasserkraftwerke -re vonatkozik, ezért többes szám.

De a szöveg írója nem akarta első helyre tenni a Wasserkraftwerke-t, ezért kellett kipótolni az első helyet az ES névmással.

2012. jan. 20. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Pedig helyes

(Platzhalter-"es")

2013. ápr. 1. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ne foglalkozz vele

Nem fontos (De úgy is ki lehet fejezni)

2013. ápr. 1. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Melyik könyvben van (volt) benne?

Melyik nyelvvizsga-könyvben

2013. ápr. 1. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!