Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mi a véleményed a finn nyelvrő...

Mi a véleményed a finn nyelvről? Mennyire nehéz nekünk, magyaroknak megtanulni?

Figyelt kérdés
2012. jan. 20. 17:18
 1/8 anonim ***** válasza:
84%
K.b. ugyanannyira nehéz, mint másoknak, mivel bár egyértelműen látszik a nyelvtanban a hasonlóság, annyira különbözik már, hogy nem számottevő a nyelvtanulás során.
2012. jan. 20. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
90%

Szerintem igenis könnyebb egy magyarnak, mint az indoeurópai anyanyelvűeknek. Nekik szokatlan lehet az agglutináló jelleg, az esetek nagy száma, az irányhármasság és sorolhatnám - a magyarban ez mind megvan. A kiejtés is pofonegyszerű egy magyar számára. Sok külföldinek pl. gondot okoz a hosszú és rövid hangok megkülönböztetése, míg nekünk ez nem jelenthet különösebb problémát. Egyértelműen nagy előnyünk van másokkal szemben, de ez még nem jelenti azt, hogy nekünk könnyű. Minden nyelv elsajátításához sok-sok motiváció, szorgalom és kitartás szükséges.


Én egy éve tanulom, és nagyon szeretem. Végre egy nyelv, ahol "magyarosabban" tudok gondolkodni! Nagyon hálás dolog. Lehet, hogy ha nem lennék magyar, nem is tetszene ennyire...

2012. jan. 20. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
78%

A finn közepesen nehéz. Nem angol, de nem is kínai vagy japán. Kb. a szláv nyelvek szintjén lehet a nehézsége.


A legtöbben, akik finnül tanulnak, azt jelölik meg fő nehézségként, hogy a valóságban beszélt nyelv nagyon eltér a hivatalos, leírt nyelvtől. Mindenféle rövidülések vannak benne.


A magyarok számára a finn, gondolom, pont olyan nehéz, mint mondjuk a cseheknek vagy németeknek. Az, hogy mi "agglutináló", meg mi nem, vagy mi "indoeurópai" és mi nem, a gyakorlatban nem számít, annál inkább az, hogy milyenek a hangok. A finn hangok viszonylag kevés újdonságot tartalmaznak egy magyar számára. Egy angolnak valószínűleg nehezebbek.

2012. jan. 21. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
100%
Azert az hogy a kiejtes pofon egyszeru, az nem annyira igaz. Könnyebb megtanulni mint pl az angol kiejtest, az teny, de eleg sok magyart hallottaam borzaszto akcentussal finul beszelni. az a, e (ä) hangok mashogy hangzanak finnben, a hosszu maganhagzok pedig vmivel hosszabbak mint magyarban. De teny h ilyen szempontbol könnyebb a magyaroknak mint mas epeknek *(kiveve az eszteket)
2012. jan. 29. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
63%

"Az, hogy mi "agglutináló", meg mi nem, vagy mi "indoeurópai" és mi nem, a gyakorlatban nem számít"

Jó neked, ha tökmindegy, hány ragozási paradigmát kell megtanulnod. :D

Annyit tudok nyilatkozni róla, hogy egy évig próbálkoztam, de beletört a bicskám. Hozzám közelebb állnak ezek szerint az izoláló nyelvek, de szerintem ez egyéni tulajdonság, nem csak az anyanyelvtől függ.

2012. febr. 10. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
63%
Teljesen mindegy..én a másodikkal értek egyet. Amúgy a magyar nyelv hivatalosan indoeurópai és a finnugor nyelvcsaládba tartozik, és agglutináló és ha valamit nem jó helyesírással írnék, akassz fel, kérlek. Te pedig ne ijedj meg a finntől, szerintem az egyik legkönnyebb, legegyszerűbb, leglogikusabb nyelv ( mert te is egy agglutináló nyelvet beszélsz:) )
2012. júl. 10. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
5. A magyar nyelv nem az indoeurópai nyelvcsaládba tartozik, és olyan nyelvcsalád nincs, hogy finnugor. A magyar az uráli nyelvcsaládba tartozik.
2015. márc. 30. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
6.*
2015. márc. 30. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!