Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Létezik valamilyen jó módszer...

Létezik valamilyen jó módszer Angol nyelvtanulásban?

Figyelt kérdés
13 évig tanultam németet (kudarc). Áttértem angolra és ezt kb. 7 hónapja tanulom. Szuper nyelv ,egyszerű és könnyű. Már a szókincsem olyan 1600-1800 között van! Írásban ha látom a szöveget tök könnyű letudom fordítani meg stb. De még mindig nem vagyok megelégedve magammal mert ha pl kifejezések vannak akkor egyáltalán nem értem és még csak következtetni sem tudom vagy ha hallom az angol beszédet tv, film stb nem tudom megérteni nem hallom kia szavakat össze mosódik. És azt szeretnem megtudni hogy milyen módszerrel tudom ezt fejleszteni hogy ne csak írásban hanem beszédben is menjen hogy halljam a szavakat értsem a mondatot hallás után (USA-belit nem Brit-et)Kiejtésemmel sincs baj ) Csak a hallás utáni szöveg értéssel !! Valaki valamilyen módszer ??? Köszönöm Szépen előre is !
2012. jan. 21. 23:27
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Én például angolul nézek sorozatokat és hozzá beteszem az angol feliratot is, így ha nem megy a hallás akkor még mindig leshetsz a feliratról.
2012. jan. 22. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Én angolt dalszövegekből és gta játékokból tanultam kiskoromban, így sok szót meg lehet tanulni. :)

[link]

Ezen az oldalon rá tudsz keresni dalokra és hallgatás közben kiegészíted a szöveget. Ha valamit nem tudsz, akkor tabulátort nyomsz és megpróbálod a következőt.

És énekelni is lehet közben. :D:D

Az is sokat segített, hogy az a fajta metál hallgató vagyok aki szeret odafigyelni a szövegre, érteni. (Igen, a black metált is) Azt csináltam, hogy kerestem mondjuk egy Kalmah vagy Murderdolls számot (Mert miért is kezdtem volna Beatlessel, az túl egyszerű :D:D:D), megnyitottam a jegyzettömböt és miközben ment a szám, írtam le a szöveget amit sikerült kihallanom belőle. Így egyszerre gyakoroltam a gépírást is, mert közben néztem a sarokban a videóklippet. (Hülye tanulási módszereim vannak, de működik, egyikkel sincs bajom azóta :D)Amikor már nem tudtam többet kihallani (2-3 hallgatás után volt ez többnyire), akkor leellenőriztem az eredeti dalszöveget, megnéztem hogy mit tévesztettem el, és újra meghallgattam, az eredetit olvasva. Az ismeretlen szavakat kiszótáraztam, aztán ha legközelebb hallgattam a dalt, már tudtam fejből énekelni és a szövegét is értettem. Először kezdd mondjuk a Don't cry-al vagy November rain-nel, vagy más egyszerű dallal. Attól függ milyen zenét szeretsz. :D

2012. jan. 22. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm ez egy jó ötlet :D
2012. jan. 23. 17:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!